League of Legends r.

Kto otrzyma skórkę Challenger? Sprawdź moje domysły!

Jesteście ciekawi, kto otrzyma skórkę Challenger? Najpierw przypomnijmy sobie, jak Riot wybiera postać do tej skórki!

Podstawowymi kryteriami Riotu są:

  • wpływ bohatera na dany sezon,
  • popularność bohatera (Pick&Ban ratio),
  • czy bohater oczekuje na skórkę.

Np. Karma dostaje skórkę Snowdown, co automatycznie wyklucza ją z możliwości dostania skórki Challenger, tak dla rozwiania wątpliwości.

Uwaga! Skórki otrzymać mogą tylko postacie ADC, support oraz top ze względu na dostępne już Challenger Ahri [Mid] oraz Challenger Nidalee [Jungle].

Support

Zyra_OB

Już po reworku nasza roślinka puściła korzenie na nowo. Powróciła do mety i przez jakiś czas była świetnym kandydatem na bana. Następnie jej siła ucichła aż do Mistrzostw Świata 2016, w których wywołała wielkie zamieszanie. Do tej pory jest jednym z najsilniejszych supportów. Do tego jej ostatni skin został wydany 3 lata temu, więc jak najbardziej zasługuje na coś nowego.

Pick ratio: 11.13%
Ban ratio:  8.64%

 

zyra

 

Soraka_OB

Soraka zawsze była silna, jednak w ostatnim czasie razem z Redemption sieje spustoszenie w grze. Zapewne niejednokrotnie zdarzyło Ci się przegrać grę przez taki ambulans. W dobrych rękach potrafi wygrać grę. Nie czeka na skórkę aż tak długo jak Zyra, jednak odpłaca się ciekawym wyglądem, jaki mogłaby mieć.

Pick ratio: 7.81%
Ban ratio: 5.11%

Celestine Soraka

ADC

Jhin_OB

Kolejna postać, która udowodniła swój potencjał na Mistrzostwach. Jest nieco trudniejszy od reszty strzelców, ale za to jego obrażenia są nieziemskie. W sumie całkiem nieźle wyglądałby Challenger Jhin i chętnie zobaczyłbym takiego skina w grze. Mimo że wyszedł w tym roku, gracze ubiegają się o skina dla niego i myślę, że taka niespodzianka na święta byłaby całkiem możliwa.

Pick ratio: 29.41%
Ban ratio: 9.43%

jhin-reveal-redirect-banner

 

Caitlyn_OB

Caitlyn była również grana w Mistrzostwach, między innymi przez Forg1vena z H2K. Dobrze wpłynęła na nią aktualizacja strzelców. Aktualnie jest jednym z najczęściej pickowanych ADC w grze. Challenger Caitlyn także mogłaby wyglądać niesamowicie, co tworzy jakiś sens.

Pick ratio: 28.44%
Ban ratio: 5.27%

caitlyn_lol_by_ningyee7-d56s4s9

Top

Yasuo_OB

Yasuo jest chyba najpopularniejszą postacią w grze, if you know what I mean. Jest wszędzie. Chyba że go zbanujesz. Podkreślę, w odpowiednich rękach jest nie do zabicia.

Postać stworzona do wkurzania swoją mechaniką. Biedny ADC może jedynie uciekać, chociaż i tak zapewne Yasuo go dopadnie i zaciacha dwoma ciosami.

Pick ratio: 15.36%
Ban ratio: 42.82%

yasuo

Kennen_OB

Z drużyną czy też nie – Kennen da sobie radę. Kolejna postać z Mistrzostw. Jego ultimate po prostu niszczy… Możesz przegrywać grę, lecz gdy ten chomik odpowiednio użyje [R], to walka wygrana. Czasem nawet jedna wystarczy na zakończenie meczu.

Challenger Kennen według mnie byłby zbyt podobny do skórki Blood Moon, ale ja tam się nie znam…

Pick ratio: 8.20%
Ban ratio: 26.72%

Kennen_Splash_6

 

Dziękuję za uwagę. Osobiście pragnąłbym  Challenger Zyry, ale jeśli mam być obiektywny, to stawiałbym na Yasuo lub Jhina.
Podzielcie się w komentarzach własnymi przemyśleniami!