League of Legends r.

Kto jest silniejszy, a kto słabszy w patchu 8.23?

Czy kiedykolwiek brakowało Wam w życiu jakiejś mocnej postaci? Dowiedzcie się, jak przedsezonowy patch wpłynął na niektóre postacie!

Mocniejsze postacie

Ezreal

Jest odrobinkę mocniejszy, nic ogromnego. Zmiany Klepto prawie nic nie zmieniły w “atrakcyjności” tej runy dla niego, więc mogą zapowiadać się jej zmiany. Dodatkowo także Riot zbuffował bezpośrednio Ezreala, więc poczekajmy na dalsze osądy.

Lissandra

Jest trochę mocniejsza. Riot oczekuje, że gracze Lissandry będą w stanie uzyskać więcej przewagi dzięki jej zmianom (m.in. mana, prędkość E, nowa pasywka). Jest szansa, że będzie wydawać się jeszcze mocniejsza w nadchodzących tygodniach.

Karthus

Radzi sobie o wiele lepiej. Możliwe, że jest to wina małej grupki graczy, którzy grają nim i/lub zmian w prędkości gier (wydłużenie fazy gry na linii, co jest fantastyczną rzeczą dla Karthusa).

Słabsze postacie

Gangplank

Oberwał dość mocno. Możliwe, że jest to wynik zmian run, w tym Kleptomancy (o wiele trudniej na nim zdobyć drugie użycie Klepto). Drzewko Resolve także jest mniej “zachęcające” dla GP, ale cały czas widzimy prawie 50/50 przy użyciu Keystonów Grasp i Klepto. Także były problemy z bugami, aczkolwiek Riot już się tym zajął. Zobaczymy, jak wszystko ułoży się za tydzień.

Irelia

Jest słabsza, szczególnie na midzie. Riot także potrzebuje trochę więcej czasu na oszacowanie zmian.

Taliyah

Jej pozycja w dżungli została osłabiona w tym momencie. Możliwe, że Riot osłabił ją za bardzo, chociaż jest szansa, że przez osłabienie dżungli Tali na midzie będzie silniejsza.