League of Legends r.

Krucjata przeciwko toksyczności – kolejne wydanie

Nowa krucjata przeciwko toksyczności. Święta wojna zawitała do kwater Riot Games, więc jeśli planujesz zrobić tam karierę, to musisz uważać na język!

Batalia Riot Games

Codziennie miliony graczy konkurują ze sobą na Summoner’s Rift, a jak wiadomo, rywalizacja oznacza wielkie emocje. Zarówno te najbardziej pozytywne, jak i najgorsze – każdy z Nas miał okazję poznać ten kalejdoskop namiętności w LoL-u. Dlatego, Riot Games już dawno temu przeprowadziło badania, jak toksyczne zachowania w grze wpływają na jakość zabawy. Wyniki były oczywiście negatywne, czego efektem była krucjata przeciwko wulgarnym graczom. O tym wszyscy już na pewno słyszeli. Tymczasem twórcy LoL-a ostatnimi czasy poszli o krok dalej- rozpoczęli badanie toksyczności wśród swoich własnych pracowników.

Kwatera Riot Games

Wszyscy tam zatrudnieni pracownicy grają w LoL-a, więc materiałów potrzebnych do przeprowadzenia dochodzenia nie trzeba było długo szukać. Przeanalizowane zostały wszystkie skargi (aka reporty) wysłane na konta pracowników Riot Games. Z badań nad toksycznością graczy został wysunięty prosty wniosek: pracownik, który został zaklasyfikowany jako taki zawodnik, jest szkodliwy dla korporacji. Kolejne analizy potwierdziły tą teorię, pokazując, jak taka osoba może niszczyć zapał i wydajność pozostałych pracowników. Dlatego Riot Games podjęło się kolejnego wyzwania – zaczęto eleminować wszystkich pracowników, którzy byli toksyczni w LoL-u. W ten sposób rozpoczęła się kolejna krucjata przeciwko toksyczności.

Krucjata przeciwko toksyczności

Po podjęciu się tego zadania, przyszedł czas na akcję. Riot Games zatrudnia tysiące ludzi na całym świecie i cały czas pojawiają się kolejni, więc było kogo sprawdzać. Wzięto pod uwagę wpisy w grze z okresu dwunastu miesięcy każdego pracownika. Odkryto, że spora część wyrzuconych z pracy osób była bardzo toksyczna w LoL-u, zatem kolejnym krokiem było podjęcie działań wobec tych, którzy dalej pracowali. Zidentyfikowano 30 najbardziej toksycznych pracowników. Niektórym z nich po prostu dano ostrzeżenie, a z niektórymi (wyróżniającymi się wulgarnym językiem nawet w tej trzydziestce) od razu się pożegnano. Ponadto wprowadzono rozmowy wewnątrz wydziałów, poruszające drażliwy temat toksyczności w grze.

Pracownicy Riot-u

Krucjata przeciwko toksyczności nie przyniosła jeszcze oficjalnych efektów, lecz sam Riot Games jest bardzo zadowolony z tego pomysłu. Dzięki imponującemu społeczeństwu LoL-a, korporacja prężnie się rozwija, więc można się spodziewać więcej takich pomysłów z ich strony. Zatem jeśli myślicie o karierze w Riot Games, to musicie bardzo uważać co piszecie na chacie! Jak było ostatnio wspomniane, niektóre z proponowanych karier (klik!) są naprawdę pracami marzeń, więc może gra jest warta świeczki.

A co Wy o tym sądzicie? Czy Riot przegina ze swoimi pomysłami, czy też może walczy w słusznej sprawie?
[latest_posts category=”leagueoflegends” count=”9″]

Źródło