League of Legends r.

Kontekst zmian z 8.20: 8 nerfów (Evelynn, Ahri, Graves, Jhin i inni) oraz buffy Corkiego

Dlaczego tyle postaci otrzyma nerfy w patchu 8.20? Co z Ahri, Gravesem, Sionem, Jhinem i... oj, jest tego naprawdę dużo.

Nerfy

Dark Harvest

Za mocny w early, jak na skalującą się runę. Zmniejszenie bazowych obrażeń Electrocute powinno w efekcie powrócić jako ten “mocniejszy” pick. Możliwe, że także wartości dla postaci zasięgowych/melee zostaną dostosowane osobno. Najpewniej skalowanie pozostanie takie samo.

Ahri

Mniejsza szansa na snowball w early i zmniejszenie jej ogólnego “bezpieczeństwa”. CD na R-ce -> 1 i 2 level zwiększone, 3 level pozostaje taki sam.

Graves

Prawdopodobnie otrzyma nerf startowego AD zamiast skalowania (wcześniej Meddler przewidywał, że nerf otrzyma skalowanie AD na jego AA). Dlaczego? Według Meddlera Graves jest po prostu za mocny w early.

Nami

W tym momencie testowana jest opcja ze zmniejszeniem heala z W na wyższych poziomach (tzn. 2 i wyżej). Wszystko zależy od tego, jak duże znaczenie ma jej heal na przewagę w fazie gry na linii.

Sion

Jego ostatnie buffy (W: więcej permanentnego zdrowia) zwiększyły jego regenerację zdrowia przez to, że zdobyte dodatkowe zdrowie liczy się także do obecnego zdrowia Siona.

Evelynn

Riot myśli nad zmniejszeniem jej możliwości zabijania łatwych celów bez używania charma. Prawdopodobny cel nerfów: bazowe obrażenia R-ki.

Jhin

Najlepszy build Jhina sprawia, że jest on bardzo szybki i zadaje naprawdę dużo obrażeń. Zapowiada się zmniejszenie przelicznika AS-AD z jakąś rekompensatą w postaci buffa w innym miejscu.

Buffy

Corki

Zapowiadają się buffy dla Corkiego, aczkolwiek prawdopodobnie będziemy musieli poczekać na nie do patcha 8.21. W tym momencie Riot testuje buffy Przesyłki Specjalnej i jego ulta, jednak istnieje duże prawdopodobieństwo, że buffy otrzyma tylko jedna rzecz.