League of Legends r.

Kog’Maw i zmiany?!

Kog'Maw i zmiany?! Czy aby na pewno słusznie? Kiedy możemy się ich spodziewać oraz co mówi na ten temat Meddler? Tego dowiecie się w tym artykule.

kog

Kog’Maw jest dosyć ciekawą postacią, która obecnie nadal cieszy się niewielką popularnością (4.62% pickowany na ADC, 2.72% pickowany na Jungle) i wysokim wskaźnikiem win rate w obecnym patchu, który wynosi aż 54.47% na pozycji ADC oraz 52.92% na pozycji Junglera (statystyki dotyczą meczów rankingowych dla dywizji Platyna+).

Dlaczego jest on taki silny? Dzieje się tak głównie za sprawą niesamowitej prędkości ataku, a także sporych obrażeń z pasywki – Icathiańskiej Niespodzianki, co sprawia, iż raczej nie polegnie na polu walki bez zabrania chociaż jednej ofiary ze sobą. Pamiętać też należy, że oprócz obrażeń fizycznych zadaje również spore obrażenia magiczne dzięki [W] Broni Biomagicznej. Czyni go to nietypową postacią mocno wyróżniającą się na tle innych ADC.

KogMaw_OBKog’Maw i zmiany?!

Meddler otwarcie przyznaje, że obecnie gra tą postacią nie wymaga jakiegoś dużego skilla i jest bardzo łatwa do opanowania.

Statystyki Kog’Mawa wymagają dokładnego przyjrzenia się, obecnie zwyczajnie klika się na ludzi bez żadnej subtelności. Czasem widać wypływający na wierzch brak umiejętności, a niektóre z jego wspomagaczy również nie działają tak, jak przewidywano. W tym momencie mamy go na oku i planujemy wprowadzić zmiany w patchu 6.19 lub 6.20. Nie jestem pewien jeszcze, w jakim kierunku one podążą.

Po zasugerowaniu przez jednego z graczy zmian [Q] Żrącej Plwociny, Meddler odpowiedział, że modyfikacje będą dotyczyły raczej [W] Broni Biomagicznej. Następnie dodał:

Jak powyżej wspomniałem, nie są to jedyne przewidywane zmiany. Możliwe jest, że [W] zostanie osłabione tak, aby wzmocnić jego [Q] oraz zredukować jego siłę w late. Nie zamierzamy wprowadzać pełnych zmian VGU (visual and gameplay update). Jest wiele innych championów, które wymagają tych zmian bardziej od niego. Wierzymy, że możemy to zrobić bez zmieniania jego grafiki.

Podsumowując

Zmian Kog’Mawa możemy się spodziewać w patchu 6.19 bądź 6.20, a pewniakiem są zmiany [Q] oraz [W]. Ich celem jest głównie osłabienie go w late game. Sama jestem ciekawa, co się stanie z tym według mnie uroczym stworkiem. A Wy co sądzicie na temat zmian tej postaci? Czy są one potrzebne? Piszcie śmiało w komentarzach. 😀