League of Legends r.

Kled nowym junglerem? Zapowiada się OP!

Nowy bohater ledwo pojawił się na PBE, przez co gracze mają dylemat na jaką linię powinni go pickować. Ten artykuł opisze, dlaczego Kled wydaje się być dobrym junglerem!

Macie konta na PBE? Jeśli tak, to na pewno próbowaliście grać Kledem na różnych liniach. Wydaje się być on świetnym top lanerem, jednak spróbuję przedstawić go od strony junglera. Zaczynamy!

Zalety

  • Dobry clear już od pierwszego poziomu
  • Brak many
  • Świetne ganki ze Skaarl
  • Mobilność dzięki [E] oraz [R]

Wady

  • Brak sustainu
  • Słabe ganki bez Skaarl
  • Po utracie wierzchowca jedynym sposobem na jego powrót jest recall

Kled wydaje się być dość prostym bohaterem. Ciekawy gameplay jako AD, jak i tank (osobiście polecam drugą opcję). Jedynym problemem jest Skaarl! Wyobraźcie sobie, że gankujecie mida mając ponad połowę HP. Wszystko ok, idealna okazja na gank, ale wrogi midlaner zbija Wam HP wierzchowca zanim użyjecie umiejętności. W takiej sytuacji jesteście bezużyteczni, gank kompletnie nieudany, i nie mamy co liczyć na następne przed recallem. Pamiętajcie, że Kled ma możliwość dashowania się przez ściany! Umożliwiają mu to: [Q] bez Skaarla, drugie użycie [E] oraz [R].

kled nowym junglerem

Core itemy różnią się w zależności od tego, czy idziemy w AD czy tanka. W pierwszej opcji bardzo fajnie sprawdzą się Widmowe Ostrze Youmuu czy Moc Trójcy, natomiast w drugiej Czarny Tasak oraz Kolosalna Hydra. Jeśli chodzi o same ganki to nic trudnego. [E] traktujemy przede wszystkim jako mobilność, a podstawa to złapać przeciwnika w [Q].

Jak podoba Wam się ta koncepcja? Myślicie, że będzie dobrym junglerem? A może jednak nadaje się tylko na topa? Dajcie znać w komentarzach!

[latest_posts category=”leagueoflegends” count=”9″]