r.

Kilka słów o Freljordzie

Freljord znajduje się na północnej części tundry Valoranu.

Nie jest to przyjazne miejsce do życia, gdyż górzysty teren jest pokryty śniegiem i lodem, a co za tym idzie – często bywają tu burze lodowe. Państwo nie jest całkowicie zamieszkane przez swój klimat, ale kilka silnych plemion żyje tam od kilku lat.

Kultura

Freljord

W dawnych czasach przez “Wojnę Trzech Sióstr” społeczeństwo Freljodru podzieliło się na trzy plemiona: Lodowej Łuczniczki, Lodowej Derwiszy i Zimowego Szponu. Z biegiem czasu wojna pomiędzy plemionami ustała. Teraz klanami dowodzą trzy księżniczki Freljordu: Lissandra, Ashe i Sejuani. Freljoczycy zaczęli się powoli jednoczyć po koronacji Ashe na królową i Tryndamera na króla.

Frakcje

Rakelstake

Pomimo jako takiego uspokojenia sytuacji, trzy największe plemiona nadal walczą o jak najszerszą władzę w państwie.

ProfileIcon_Avarosan

Avarosan – plemię, któremu dowodzi Królowa Ashe. Avarosanie są pokojowo nastawieni i skupiają się bardziej na gospodarce swojego kraju, choć potrafią się bronić. Poprzez nawiązanie sojuszu z Lissandrą wzrosło znaczenie plemienia, po czym nawiązano porozumienie z przywódcą plemion barbarzyńskich, Tryndamerem.

ProfileIcon_Winter's_Claw

Zimowy Szpon – plemię z okrótną Sejuani na czele. Na początku Sejuani nie wierzyła w proroctwa, lecz w dzień swoich dwudziestych urodzin oznajmiła swojemu ludowi, że poprowadzi go w walce i zdobędą cały Frejlord.

ProfileIcon_Frostguard

Mroźna Straż – tajemnicza frakcja, której dowodzi Lissandra. Według zapisków Ligi jest ona Lodową Wiedźmą, która zamienia swoich poddanych w wiernych sługusów. Nawiązała sojusz z Trundlem w zamian za potężną armię.

Obserwacje Quinn

Freljord_Teaser_1

Freljord_Teaser_2

Freljord_Teaser_3

To by było na tyle. Chciałam tylko trochę naświetlić Wam sytuację zimowej krainy. Nie mam za bardzo ochoty przepisywać całej historii postaci, gdyż – no cóż, jeśli jesteście naprawdę dociekliwi, wystarczy przeczytać historie Trzech Sióstr: Lissandry, Ashe i Sejuani. Miłego czytania ^^

[latest_posts category=”leagueoflegends” count=”9″]