League of Legends r.

Co z rankedami? Czy warto je grać w przedsezonie?

Nowy sezon rankedowy nadchodzi! Co z rankedami? Czy warto je grać w przedsezonie? Tutaj dowiecie się wszystkiego!

Jak pewnie wiecie – sezon 6 został zakończony w poniedziałek o 23:59.  Przedsezon będzie trwać formalnie od patcha 6.22 do 6 grudnia- jeżeli chcecie zobaczyć dokładnie, ile czasu pozostało do nowego sezonu, sprawdźcie odliczanie tutaj!

Czy warto grać rankedy w przedsezonie?

Oficjalne rankedy Riot włączy 6 grudnia, wraz z rozpoczęciem Sezonu 7 w LoL-u. Gdy nadejdzie patch 6.22 (klik), będzie możliwe granie przedsezonowych rankedów. Wpłynie ono na nasze placementy w Sezonie 7, co może nam pomóc dojść do upragnionej dywizji. Następuje bowiem tzw. miękki reset – nasze MMR nie jest zerowane, ale nasza dywizja. Grając rankedy w przedsezonie, możecie podwyższyć MMR i uzyskać w placementach wyższą dywizję.

W przedsezonie nadejdzie wiele zmian, m.in rework zabójców, zmiany penetracji pancerza i wiele innych – wszystkie informacje o przedsezonowych zmianach zobaczycie tutaj! I odpowiem na pytanie, które zadałem w tytule: “Czy opłaca się grać rankedy w przedsezonie?” Moim zdaniem – tak. Jeżeli chcemy polepszyć swoje MMR, to dobra okazja. W jednym momencie do gry wejdzie naprawdę dużo zmian, m.in zmieniona dżungla i rework assasynów. Jeżeli mamy opanowaną postać, która jest dobrą np. dobrą kontrą na nową LeBlanc_MIN, to warto zagrać tą postacią, ponieważ wiele osób będzie chciało spróbować zagrać nową leblanc, i możliwe że pokuszą się nawet o zagranie rankeda. Jeżeli uda nam się dobrze ogarnąć nową dżunglę – warto zagrać rankeda w przedsezonie. Summa summarum warto grać rankedy w przedsezonie! Pamiętajcie, że nawet jeżeli coś Wam nie wyjdzie i przydzieli Was do słabej dywizji – macie cały sezon, aby wspiąć się wyżej!

Powodzenia!