r.

Kiedy Riot daje bana?

Kto decyduje o tym, co jest złe, a co nie? Na co Riot patrzy, gdy postanawia dać bana? Okazuje się, że to zależy od nas wszystkich.

Jeden z naszych ulubionych Rioterów, Lyte, wypowiedział się na asku na temat zachowania w społeczeństwie LoL-a. Kto decyduje o tym, co jest karane, a co nie? Okazuje się, że my. Zobaczcie całą wypowiedź:

PYTANIE: Jaka jest opinia zespołu na temat “GG EZ”? Czy jest to zwrot, który należy zgłaszać, czy jednak nie jest negatywny?

ODPOWIEDŹ: Jedną z naszych filozofii jest nie dyktowanie, co jest OK, a co nie w LoL-u, chyba że naprawdę musimy. Posługujemy się danymi z Reportów, Honorów, social mediów, Trybunału i Instant Feedback Systemu, aby zrozumieć, co społeczeństwo uważa za OK, a co za nie OK. Dlatego nasze systemy są celowo zaprojektowane tak, aby były napędzane przez społeczność. Chcemy, by gracze mieli możliwość zmieniania i ulepszania profilu społeczności. Wnioskując po zobaczeniu danych, “GGEZ” jest uważane za negatywną frazę i często się takie coś zgłasza. Gracze uzgodnili, że fraza ta rzadko jest używana w dobrym znaczeniu, a tylko kwaśno kończy grę.”

Jeśli Riot da Wam bana, to już wiecie, na kogo nakrzyczeć – na kolegów 😀

Źródło: Ask