League of Legends r.

Kiedy pojawi się Showdown?

Kiedy Riot planuje dodać coś do swojej gry, otrzymujemy to po kilku tygodniach lub miesiącach na PBE. Jednak w tym wypadku poszło nieco inaczej...

Wiele osób prosiło o udostępnieniu trybu Showdown w niestandardowych grach. Pewnie chcielibyście zmierzyć się ze znajomym, np. walcząc Yasuo vs Yasuo.

Czym jest Showdown? Jest to tryb, który rozgrywa się na mapie Howling Abyss. Na przykładzie gry 1v1 (można grać także w parach – 2v2) banujemy po 3 bohaterów (czyli maksymalnie 6 – wow, prosta matematyka). Następnie wybieramy swojego bohatera. Jest możliwość wybrania tych samych bohaterów – czyli na przykład chcecie udowodnić, kto jest najlepszym Zedem, Ty oraz Twój znajomy wybieracie go w wyborze bohaterów.

Jednak zasady są nieco inne niż na takim standardowym ARAM-ie:

  • Wygrywa się, gdy zabijemy jako pierwsi przeciwnika, zdobędziemy 100 creepów lub zniszczymy jako pierwszi wieżę.
  • Jest możliwość cofnięcia się do bazy, uzdrowienia się oraz kupienia przedmiotów.

Przykładem może być np. podany poniżej filmik z All-Star:

Jednak co się stało z samym trybem?

Rioter L4T3NCY utworzył rok temu temat na forum LoLa zapowiadający, że tryb Showdown wkrótce zostanie dodany na PBE… Jednak coś poszło nie tak i do dziś(!) nie widzimy go w grach niestandardowych.

Wiele osób dopytuje się m.in na portalach społecznościowych, co dalej? Czy wkrótce będziemy mogli zagrać w ten tryb? Ten nikt nie wie…

Czekacie na Showdown?