League of Legends r.

Kiedy będzie URF? URF czy ARURF?

Odkąd na PBE pojawił się ARURF, gracze nie mogą się doczekać jego wydania na serwerach live. Kiedy możemy się go spodziewać?

Zobacz też:

Oficjalne informacje

Do tej pory wiemy kilka rzeczy:

 • ARURF będzie dostępny,
 • nie będzie dostępny w patchu 9.18 (obecnym) [źródło],
 • pojawi się jeszcze w tym roku, przed 31 grudnia [źródło].

Patch 9.19?

Początek patcha: środa, 25 września

Na patchu 9.19 rozgrywane będą Worldsy. Wtedy też ma rozpocząć się związany z Mistrzostwami Świata event. Od jakiegoś czasu Riot zapowiada zmiany związane z eventami. Zgodnie z jedną z nich Riot zamierza przywrócić kompatybilne z wydarzeniami tryby gry. Pierwsze efekty prac nad eventami mieliśmy zobaczyć już podczas Worldsów. Pierwsze podejrzenia kierowane były więc właśnie na patch 9.19. Niestety mamy przykrą informację – prawdopodobnie ARURF nie będzie wtedy dostępny.

Obecnie na PBE testowany jest cykl 9.19 (live: 9.18). Riot Porosite poinformował bowiem, że pod koniec tego cyklu URF zostanie on wyłączony z serwera testowego, by potem ponownie wrócić do testów na PBE w cyklu 9.20 (który rozpocznie się w przyszłym tygodniu). Oznacza to, że jeżeli tryb nadal będzie testowany na PBE (9.20 na PBE, 9.19 na live), prawdopodobnie nie zobaczymy go w tym czasie na serwerach live. Najwcześniej możemy więc spodziewać się go w kolejnym patchu: 9.20.

Informacje nieoficjalne

Patch 9.20?

Początek patcha: środa, 9 października (koniec: środa, 23 października)

Przypominamy: informacje te są nieoficjalne, to jedynie podejrzenia, które nie muszą się sprawdzić.

Z okazji dziesięciolecia Ligi Riot ma specjalne plany, o czym poinformował już wczoraj (zobacz: Riot ogłosił datę urodzin League of Legends: 16 października będziemy świętować dziesięciolecie, a z tej okazji…). Jednak nie samo dziesięciolecie nas interesuje w kontekście URF-a, a fragment wczorajszego ogłoszenia:

Zapamiętajcie tę datę i dołączcie do nas 16 października 2019 roku, mając imprezowe czapki na głowach i Złote Szpatułki w dłoniach. Do zobaczenie wkrótce!

A z czym się kojarzą Złote Szpatułki? Oczywiście z URF-em! Możliwe więc, że to właśnie 16 października (lub wcześniej/później w patchu 9.20) wystartuje ARURF.

Z drugiej strony pamiętajmy, że obecnie Szpatułka może się kojarzyć też z Teamfight Tactics. Ale kiedy byłaby lepsza okazja na URF-a niż podczas obchodów dziesięciolecia?

URF czy ARURF?

Na PBE testowany jest ARURF – i to prawdopodobnie on pojawi się na serwerach live. Do tej pory nie pojawiły się żadne informacje z wiarygodnych źródeł, które mogłyby potwierdzić, że będziemy mogli grać z samodzielnym wyborem bohaterów.

Rozgrywki klasycznego URF-a zobaczymy jednak (wyłącznie jako widzowie) podczas All-Star 2019.

ARURF – zmiany

Na PBE testowana jest następująca forma ARURF-a:

Ogólne

Utrzymano zmiany z poprzednich edycji (smoki, katapulta).

Bohaterowie

Pyke

 • Uzdrowienie: 100% ⇒ 80%.
 • Obrażenia: 100% ⇒ 95%.

Sona

 • Uzdrowienie: 100% ⇒ 82%.

Systemy

Starszy Smok

 • Pojawia się w 8 minucie (nie w 5 minucie).
 • Podstawowy czas trwania buffa: 150 sekund ⇒ 120 sekund.
 • Ulepszony czas trwania buffa: 300 sekund ⇒ 180 sekund.

Wieże

 • Liczba punktów zdrowia jednej płyty opancerzenia: 1000 ⇒ 500-1500 (zależnie od płyty).
 • Nagroda za zniszczenie płyty opancerzenia: 160 złota (660 za cztery) ⇒ 300 złota.

Runy

Transcendence

 • Poziom aktywacji bonusowej redukcji cooldownu: 10 ⇒ 15.
 • Każdy procent skrócenia czasu odnowienia, który przekracza limit skróconego czasu odnowienia, zostaje zmieniony na adaptacyjną premię wynoszącą 1.2 pkt. obrażeń od ataku lub 2 AP ⇒ 0,5 AP.

Gathering Storm

 • Odstęp między przyrostem: 4,5 ⇒ 6.