r.

Karma potrzebuje buffów?

Społeczeństwo LoL-a nie należy do takich, które siedzą cicho kiedy ich świat się wali. Dlatego fani Oświeconej podnieśli bunt na forach. Czy Karma potrzebuje buffów?

Pewien gracz mainujący Karmę słusznie zauważył parę faktów dotyczących jego ukochanej postaci. Oczywiście nie są to kwestie, przez które postać stała się bezużyteczna, lecz na pewno mniej atrakcyjna od swojej poprzedniej wersji. W końcu Oświecona znajduje się wysoko w rankingach popularności postaci (37 miejsce na 131 bohaterów), więc jak widać większość ludzi nie odczuwa tego problemu. Wymienione zagadnienia dotyczyły głównie pozbawienia Karmy unikatowych mechanik. Przyjrzyjmy się temu z bliska!

Kim jest Karma?

 • nękającym magiem
 • wspierającym
 • może na krótko zatrzymać wroga
 • posiada świetne przeliczniki AP
 • może się uleczyć

Karma potrzebuje buffów?

Co jest nie tak? Czy Karma potrzebuje buffów?

 • przede wszystkim dużo bardziej unikatowa
 • [Pasyw] – Rosnący Ogień to po prostu mniejszy czas odnowienia (równie dobrze mógłby być na umiejętności)
 • [Q] – Wewnętrzy Płomień to zwykły strzał umiejętnością
 • [W] – Skupiona Wola to kopia [E] – Eterycznych Łańcuchów LeBlanc
 • [E] – Inspiracja to kolejna tarcza, tylko z przyspieszeniem
 • [R] – Mantra to częstsze ulti Heimerdingera

Jaka powinna być według graczy mainujących Karmę?

 • powinna być przywrócona wybuchająca tarcza
 • dobrze gdyby został przywrócony jej unikatowy wachlarz obrażeń na [Q]
 • powinien być zmieniony lore, w którym teraz jasno jest napisane, że Karma nie zabija
 • Riot powinien się nią zainteresować

Karma potrzebuje buffów?

Zgadnijcie jaki był efekt stworzenia gigantycznego tematu na forach LoL-a, gdzie setki graczy mainujących Karmę wylewało swoje żale. Oczywiście całą sprawą zainteresował się nie kto inny tylko Meddler. Ustosunkował się do wypowiedzi graczy i (uwaga!) przyznał im pełną rację! Zgodził się z wszystkimi zarzutami, przyznając, że sam też tak uważa. Jaki w takim razie był werdykt Riotera?

In terms of urgency though, yeah, there are a lot of other projects we’ve prioritized over major work on Karma. She could definitely be improved, but there are other champions or systems that either need the work more or, we believe, will offer a larger return for a smaller amount of change. I do think she’d be a prime candidate for work if we do either an Enchanter (closest overall fit) class update or an Ionian event at some point though certainly. Can’t make any promises as to when such a thing might occur, but would argue strongly that she would be a priority under those circumstances.

…czyli w wolnym tłumaczeniu:

Patrząc z perspektywy pilności postawiliśmy wiele innych projektów ponad poważnymi zmianami u Karmy. Zdecydowanie mogła by zostać ulepszona, lecz są inni bohaterowie i systemy, które bardziej wymagają uwagi lub będą miały większy efekt przy mniejszym nakładzie zmian. Uważam, że będzie głównym kandydatem do aktualizacji, jeśli będziemy zajmować się aktualizacją klasy Czarodziejów lub wydarzeniem związanym z Ionią. Nie mogę nic obiecywać a propos terminu kiedy takie wydarzenie mogłoby mieć miejsce, ale będę stał murem za uznaniem jej za priorytet w tych okolicznościach.

Karma potrzebuje buffów?

Przyszłość Karmy

Jak widać Meddler przejął się losem biednych graczy mainujących Oświeconą, ponieważ sam uważa, że Karma potrzebuje buffów. Jednak zespoły aktualizujące postacie mają pełne ręce roboty, więc bliższy termin takiej aktualizacji jest nieznany. Wcześniej na pewno będzie można spodziewać się Yoricka i tego typu niekochanych bohaterów.

A co Wy sądzicie o obecnej Karmie – potrzebuje zmian czy to fanaberia jej fanów? Kto z Was pamięta starą Karmę?

[latest_posts category=”leagueoflegends” count=”9″]

Źródło