r.

Jak zagrywać, by ogrywać?

Top 10! Same niesamowite zagrania. Mamy tutaj inspirujące zagrania, na które warto zwrócić uwagę, bo każdy może sobie na nie pozwolić - sprytne i efektowne. 

Większość z niżej wymienionych playsów wymaga dobrej reakcji i poprawnego pozycjonowania się, kilka prób od serca i nieważne, w jakiej dywizji jesteś – ogrywasz jak Koreańczyk.

Zaczynamy!

1. Omijanie ulta Malphite’a

To całkiem proste. Wystarczy jeden przycisk i dobry czas reakcji. Jeśli wiesz, że nadchodzi czas na ultimate Malphite’a, bądź gotowy, by flashnąć i zbierać laury od widzów.

2. Anulowanie dashów potępieniem Vayne

Umiejętność Vayne do przepychania bohaterów – jej [E] pozwala zatrzymywać umiejętności – takie jak między innymi – “Z byka”[W] Alistara albo prowokacja Shena [E] w trakcie wykonywania tych umiejętności. Po trafieniu w odpowiednim czasie nie tylko blokuje się obrażenia umiejętności, ale także “przesuwa” się championa na miejsce, z którego nastąpiło przesunięcie.

Input_Buffering_for_Instantenous_Reactions

3. Anulowanie ulta Branda

Na chwilę obecną jeden z najpopularniejszych bohaterów, których można spotkać na środkowej alei. Jest wiele sposobów na kontrowanie jego ulta, zaczynając od tarcz zaklęć, a kończąc na Zhonyach i zwykłym pozycjonowaniu się.

W grze są też prostsze metody na kompletne anulowanie ulta Branda. Są to:

  • Tarcza Brauma [E]
  • Ściana Wiatru Yasuo [W]

Twoi sojusznicy Ci podziękują.

4. “Madlajfowe” hooki Thresha

Tak znane hooki, że zostały nazwane po profesjonalnym graczu ligi – Madlife’ie, który perfekcyjnie wymierza, dokąd podejdzie przeciwnik, by wyłapać go. W trakcie używania umiejętności zwyczajnie rzuć [Q] tam, gdzie wydaje Ci się, że przeciwnik może flashnąć, czy dashować. Jeśli jesteś w tym dobry i trafisz, ludzie będą sądzili, że jesteś super-pro-el0-el0.

Jeśli nie, powiedz: “Sądziłem, że tam flesznie lol xD”. Zyskasz punkty za bycie zabawnym, zarówno sojusznicy i przeciwnicy gorąco się zaśmieją i stwierdzą, że masz niesamowity humor! Gra stanie się przyjemniejsza!

fzOs7L

Dobra rada! Thresh nie musi stać “twarzą” w kierunku, w którym zaczyna rzucać swoim Q. Można patrzeć na północ, a celować na zachód. Powyższy gif trochę to wyjaśnia. 

5. Omijanie umiejętności ultem Zeda

Jako jeden z najpotężniejszych zabójców w grze, Zed pojawia się częściej niż kiedykolwiek.

Jeśli jesteś ostrożny i spostrzegawczy, możesz swoim ultem uniknąć takich umiejętności jak ult Malphite’a, ult Vi czy ten Fizza. Przygotuj się na chore plejsy.

Oczywiście, ominiecie takich umiejętności jak charm Ahri czy Q Blitza też wygląda fajnie, jeśli zrobi się to dobrze.

 6. “Insec” Lee Sin

Kolejne zagranie, które jest wychwalane ponad niebo. O co cho? Wskakujesz na plecy przeciwnika i używasz swojego ulta, by wykopać cel w swoich wygłodniałych sojuszników.

Najsuper pro metodą robienia inSeca to wskoczenie do warda za pomocą swojego W, ale można też wykorzystać do pomocy Flasha. W sumie to najpewniejszą metodą jest wykonanie w pierwszej kolejności ulta, a później Flasha, zanim animacja się zakończy. Polecam to tylko tym bardziej zaawansowanym graczom. Może to być trudne, a nawet dość niewygodne.

insec-mechanics-o

Dostaniesz bonusowe punkty, jeśli wykopanym przez ciebie celem uderzysz innych przeciwników + zadasz trochę więcej obrażeń. 

7. Wyciąganie przeciwnika z latarni Thresha

Wierz lub nie, bohaterowie nie są nietykalni, kiedy podróżują przy pomocy latarni Thresha czy portalu Barda. Tacy championi jak Blitzcrank mogą wyrwać ich z bezpiecznego portalu czy latarni prosto w szpony wygłodniałych sojuszników.

8. Perfekcyjne combo Caitlyn

Można wykonać naprawdę imponujące kombo, jeśli umie się dokładnie czasowo wyrobić się z umiejętnościami Caitlyn. [E] i [Q] – przesuwamy się, od razu slowując i wysyłając ten śmieszny dynks, co robi DMG, po przeróbkach Cait, dowaliłbym tutaj jeszcze autoatak. Spowolniony przeciwnik raczej nie uniknie [Q] naszej Pani Szeryf. Dodajmy ulta jako wisienkę na torcie i *ta daa*… robimy od groma obrażeń i to w jakim stylu!

Przydzielam dodatkowe punkty, jeśli przy okazji wyprowadzania swojego [E] unikniecie jakichś umiejętności. Na przykład ulta Malphite’a…

Caitlyn_combo

9. Zac – skaczący złodziej Baronów

[E] Zaca pozwala mu skakać na szalone dystanse. Może on przeskoczyć Baron czy Dragon pita na całą szerokość. Wrzućmy do tego Smite w trakcie lotu i mamy dzikiego plejsa, od którego przeciwnicy pozjadają z zazdrości zęby. Yay! Szok przeciwników, jeśli zagranie się uda, będzie naprawdę duży. Myślę, że widok gluta lecącego nad smokiem czy baronem jest już na tyle “nietypowy”, że przeciwnicy na chwilę przestaną walczyć ze stworem, by pooglądać.

10. Ripostra Fiory jako kontra na [WSTAWIĆ: Wszystko]

Riposta Fiory [W] jest umiejętnością, która potrafi oddać wszystkie obrażenia (może wykluczając te od wieży czy fontanny…) i wszystkie efekty kontroli tłumu. W czasie 0.75 sekundy. Jeśli oberwiemy jakimś CC-kiem podczas celowania swoim szpikulcem w przeciwnika – to nasz oponent zostanie oszołomiony na 1.5 sekundy.

Powtórzę: to coś blokuje wszystkie obrażenia i wszystkie CC-ki.

Zacznij grać nową Fiorą, rób to dobrze, a Twoja kariera w LoL-u rozbłyśnie jak ult Lux – będzie głośno, będzie aplauz i wiele momentów “OooOOOooHhh!”.

Bonusowe punkty za zablokowanie ulta Malphite’a i Malzahara w tym samym czasie.

Podsumowanie

No, dałoby się tutaj wcisnąć coś jeszcze – takie ulty Shaco czy blokowanie skillshotów przy pomocy [Q] Heimera czy… czegoś-tam Yoricka (zarzućcie mi nieprofesjonalizm, nie chce mi się szukać – chyba jego [W]). Macie jakieś rady albo chcecie pochwalić się swoimi plejsami? Śmiało, zapraszam do komentowania. Dodatkowe punkty za plejsy z unikaniem ulta Malphite’a!

Źródło: NerfPLZ