r.

Jak zachwycić graczy? Graj championami piosenki. Malphite – We will rock you; Sett – Marsz Imperialny, Megalovania

Naerlyn, najsłynniejszy łapacz bugów Mordekaisera musiał zmienić swoją profesję, gdy bohater przeszedł rework. Bije więc kukiełki w rytm znanych piosenek.

Jak wybić się nagrywając gry w LoL-a? Wbić Diament na dżungli mając 12 lat? A może nie ujawniać swojej twarzy tworząc epickie zagrania jedną postacią, jak Vayne? Pokazywać bugi z gry? Mieć nierealnie wysoki głos, który świetnie pasuje do dubbingu Lux? Śpiewać piosenki z LoL-a bądź tworzyć covery istniejących hitów?

A może grać te piosenki – ale postaciami?

Stare porzekadło mówi: “żeby się wybić, trzeba mieć pomysł” – a ten być może mondry, może gupi, nie wiem. Wbijanie Challengera z widzami nie jest jedyną możliwością zasłynięcia w LoL-owym światku. Tych możliwości jest całe mnóstwo.

Wtedy pojawia się Naerlyn. Zawodowo zajmuje się wynajdywaniem i opisywaniem wszystkich istniejących bugów Mordekaisera… do czasu, gdy etat został zlikwidowany przez Riot, a bohater – zreworkowany. Dzisiejszy świat stawia na rozwój – wlicza się w to ciągłe przebranżawianie się i zmienianie kwalifikacji.

Od tamtej pory Naerlyn postanawia nagrywać bicie kukiełek w trybie piaskownicy, dopasowując się rytmem do różnych utworów – od motywów muzycznych bohaterów po hymn ZSRR. W ciągu kilku miesięcy rośnie ilość subskrypcji na kanale, a filmy – w zależności od tego, jak bardzo zainteresują odbiorców – potrafią zebrać po kilkanaście tysięcy wyświetleń.

Czy to tylko bicie kukiełek?

Autor przesuwa kamerę, by korzystać z przestrzenności dźwięków. Gdy chce uzyskać cichszy efekt, przesuwa ją zupełnie. Każde nagranie to minimum 10 rozegranych prób – dla “Making Maplhite play We Will Rock You” było ich 38. Podczas ataków często możemy widzieć, że się porusza, co z pewnością wymaga dodatkowego skupienia. Do bohatera trzeba też dopasować przedmioty – w niektórych momentach należy użyć Hextech Gunblade, w innych – Blade of the Ruined King. Przyda się też zmiana prędkości ataku. Użycie itemów dobrze widać w “Varus touches your tralala“.

Niektóre piosenki, jak np. Megalovania z Undertale, wymagają przyśpieszenia – a w zasadzie spowolnienia. Naerlyn najpierw włącza spowolnioną wersję utworu, gra do niej, a następnie przyśpiesza klip, by jak najlepiej odpowiadał oryginałowi. Pokazuje to też, że wybór bohaterów do klipów nie jest przypadkowy. Megalovanię zagrał Sett – łatwo nim anulować atak podstawowy, a jego prawa pięść uderza szybciej.

Naerlyn przyznaje jednak, że stara się nie edytować klipów. Nagrania są robione na żywo.

Malphite gra We Will Rock You

38 prób

Sett gra Marsz Imperialny (Star Wars)

11 prób

Sett gra Megalovanię z Undertale’a

36 prób

Jhin gra swój własny motyw

30 prób

Ekko gra hymn ZSRR

52 próby

Za kulisami