r.

Jak wkurzamy streamerów? cz.1

Jakim zachowaniem na streamach doprowadzamy do szału naszych idoli? Sprawdź, czy Ty także zaliczasz się do którejś z grup, która działa streamerom na nerwy.

494987028_preview_Kappa coloured

Na twitchu czy hitboxie zachowujesz się umyślnie jak typowy troll, czy poważnie popełniasz kilka ttpów błędów, których nie jesteś nawet świadomy? Spróbujemy rozwiązać ten problem, podając listę najbardziej upierdliwych zachowań, z którymi spotykają się streamerzy.

Drodzy państwo – zaczynamy imprezę!

Żyjąc w ukryciu na streamach topowych gier takich jak League of Legends czy Hearthstone, mogę wynotować kilka upierdliwych rzeczy, które często wpływają negatywnie na samopoczucie graczy, którzy czują zmęczenie związane z zachowaniem jego widzów. Oto krótka lista irytujących postępowań oglądaczy:

  • Zadawanie na streamie ciągle tych samych pytań – “Ej, dlaczego nie grasz Zedem?”, “A dlaczego dzisiaj stream wystartował od 14?”, “O co chodzi z tą dramą z XYZ?” – niejednokrotnie w odstępie w porywach maksymalnych do 3 minut od wejścia na kanał nowego przybysza, pojawiają się na chacie te same pytania, na które gracz zdążył odpowiedzieć już dziesięciokrotnie. Powszechnie są to pytania o wszystko i o nic, mają jednak zaspokoić ciekawość gapiów, którzy swoją obecność muszą zaznaczyć zadaniem pytania, na które i tak jakakolwiek odpowiedź by go nie usatysfakcjonowała. Najczęściej takie pytania charakteryzują się jeszcze brakiem sensu, ja bardziej oceniam to w kontekście próby nawiązania kontaktu ze swoim ulubieńcem.

16fb681740_atencja_wypelnia

  • “Nie znam się, to się wypowiem” – obecnie jest to bardzo popularny trend na poprawianie graczy względem ich zagrań czy budowanych przedmiotów. Najczęściej osoby, które najgłośniej obnoszą się ze swoim oburzeniem na temat (w ich mniemaniu) złych poczynań w grze, nie mają racji. Nagminni “poprawiacze” najczęściej sami znajdują się w błędzie i wyśmiewając się ze streamerów, prowokują ich swoim dziecinnym zachowaniem. Najzabawniejsze, że gdy w merytorycznej dyskusji ktoś z chatu albo sam streamer wytłumaczy, że gość nie ma racji, ten albo zamyka się w sobie, albo wytyka wszystkich dookoła, że to oni nie mają racji. No cóż, ile ludzi, tyle opinii…

4062

  • Zadawanie głupich pytań – ten typ pytań nie zalicza się do pierwszej wymienionej grupy, ponieważ prawidłowo powinno się go zakwalifikować do podgrupy  pierwszego oraz drugiego zbioru. Dlaczego? Ten podpunkt skupia się na ludziach i upierdliwych, i aroganckich. Zadawane przez nich pytania są pretensjonalne, męczące, a poza tym często popełniają w nich błąd. Podam przykład: ,,Zagrałbyś może reno warlockiem ;/?” – to pytanie nie przedstawia się źle, dopóki nie posiadamy wiedzy o tym, że gracz od początku streamu ciśnie tą talią. Czy po zadaniu takiego pytania te osoby chociaż trochę odczuwają wstyd?

27114_co-za-wstyd

  • Marudzenie na temat wybieranych postaci w mecie“O Jezu, znowu ta Orianna, ile można!” “Pograłbyś czymś niestandardowym, np. Urgotem na ADC, bo to już się robi nudne” – takie komentarze można wymieniać w nieskończoność. Najlepsze w tym wszystkim jest to, że wiązanka biadolenia zaczyna się już PO wyborze postaci i trwa przez następne 40 minut, w których nie można od tak zmienić bohatera w trakcie rozgrywki. Prawdopodobieństwo zignorowania tego typu komentarza przez streamera jest jeszcze mniejsze od tego, że zdam maturę z matematyki (a wierzcie mi, idzie mi ona bardzo opornie!) 

tak-wieje-nuda-ze-az-zimno

No dobra, żeby za długo nie zanudzać, postanawiam dać już Wam na dzisiaj spokój. Widzimy się już niedługo w drugiej części, w której udowodnię, że niektórzy z Was potrafią bardzo dobrze grać na cudzych nerwach.

[latest_posts category = “leeagueoflegends” count = “9”]