Zobacz też:
Dystrybucja tematów
W ciągu każdego roku Riot chce dostarczyć graczom zróżnicowane tematy skórek: te, które są lubiane przez graczy, oraz te całkowicie nowe – których wprowadzenie wymaga pewnego ryzyka, ale jednocześnie może się bardzo opłacić, jeśli gracze je polubią.
Wybór tematów
Zgodnie ze słowami riotera obecnie proces ten jest bardzo rozbudowany. Twórcy rozmawiają z graczami i próbują zrozumieć, które tematy są najbardziej pożądane. Analizują także poprzednie wydania danych linii skórek pod kątem ich zakupu przez graczy, wykorzystania w grze i opinii ich posiadaczy. Jeżeli gracze nie polubią jakiegoś tematu, istnieje mniejsza szansa na to, że się on powtórzy. Riot chce dostarczać rzeczy, które są lubiane, lub nowe, które mogłyby zostać polubione.
Globalny rezonans
Różne regiony mają różne gusta. Niektóre skórki w bardzo różny sposób sprawują się na poszczególnych regionach. Przykładem tego może być Brolaf: w Ameryce Północnej został przyjęty bardzo ciepło, ale inne regiony już nie były nim zainteresowane. Trudno jest stworzyć temat, który przypadnie do gustu wszystkim – dlatego konieczne jest wybieranie potencjalnych większości. Nie każdy lubi lata 80., ale jeśli lubi – to Riot ma nadzieję, że spodobały mu się skórki Demacia Vice.
Rozwój tematu
Nowe tematy powinny być zaskakujące i zachwycające świeżością. Skórki Papercraft miały być odważniejsze w grze, Battle Academia – ukierunkowane przede wszystkim na fanów anime. Proces tworzenia skórek to nie tylko wybór bohatera – wymaga to wielu analiz i badań, których wynikiem będą odpowiednie decyzje mające na celu zadowolić dużą część graczy.
Dawniej Riot najpierw tworzył koncepty tematów, a następnie wybierał bohaterów, którzy najbardziej do nich pasowali. Czasami to funkcjonowało dobrze, czasami – niestety nie. Rioter zdradził, że za niezbyt udanego uważa Dunkmaster Iverna – twórcy mogli bardziej postarać się, by zrozumieć, czego oczekują mainy tej postaci. Z tego powodu dziś proces wyboru tematu i bohaterów jest rozszerzony, np. o ankiety wśród mainów danej postaci.
Skórki tylko dla popularnych bohaterów!
Gracze często zarzucają, że Riot tworzy skórki wyłącznie dla popularnych postaci – a pozostałe są nieco ignorowane. Bellissimoh przyznał, że jest to prawda. Z czego to wynika?
Te skórki docierają do większości graczy, a naszym celem jest służenie tak wielu graczom, jak tylko możemy.
Nie jest jednak prawdą, że bohaterowie z niższym play rate w ogóle nie otrzymują skinów. W 2019 roku trafiły one przecież do wielu takich postaci (i mają trafić do kolejnych!):
- Papercraft Anivia,
- Papercraft Nunu,
- Dunkmaster Ivern,
- Dark Star Shaco,
- Dragon Oracle Udyr,
- Infernal Shen,
- Infernal Galio,
- Elderwood Veigar,
- Elderwood Nocturne.
Więcej skórek?
Rioter zdradził też, że każdego roku twórcy chcą tworzyć coraz więcej skórek, by objąć jak największą liczbę bohaterów.