League of Legends r.

Jak Riot ocenia tegoroczne Worldsy?

Jesteśmy w trakcie czwartego dnia fazy Play-In Worlds 2019. Jak Riot ocenia tegoroczne Mistrzostwa pod względem rozgrywki?

Tempo gry

Meddler ocenia tempo gry odpowiednio do panujących warunków. Wczesna faza gry, zdobywanie objective’ów i czas spędzony w late game wydają się poprawne.

Zróżnicowanie picków

Ogólne zróżnicowanie postaci wydaje się w porządku, biorąc pod uwagę to, jak niewiele gier rozegrano do tej pory. Rioter ma jednak nadzieję, że nie będziemy ciągle widzieć Qiyany, Pantheona i Xayah jako bohaterów 100% pick or ban, a meta nieco się rozwinie. Meddler przyznał, że w patchach 9.17-9.19 powinni oni otrzymać nieco większe nerfy. Twórcy jednak nie chcieli, aby te postacie stały się za słabe.

Gra bez strzelców na bocie

Sporadycznie pojawiło się kilka gier bez strzelców na bocie. Do tej pory picki te wydają się zdrowe: mają jasne silne i słabe strony.

Taka sytuacja pojawiła się w grze Unicorns of Love vs Clutch Gaming 4 października, kiedy to na bocie ze strony UoL pojawił się Heimerdinger z Fiddlesticksem. Ta sama drużyna zagrała wtedy też drugi mecz bez strzelca przeciwko MAMMOTH: na bocie wylądowała Syndra z Leoną. Pierwsza gra skończyła się wygraną UoL, druga – przegraną.