Jak poprawić swój czas reakcji?

Odpowiedni czas reakcji jest niezwykle ważny w większości gier. Co natomiast zrobić, jeśli chcemy poprawić swój refleks i precyzję? Oto kilka propozycji, zapraszam!

Jak poprawić swój czas reakcji?

Znany zarówno na Reddicie, jak i w serwisie YouTube, użytkownik Professor Akali podzielił się z widzami niezwykle prostym sposobem na poprawienie swojego czasu reakcji oraz refleksu w grach komputerowych. Wiadomo, że praktykowanie gier z czasem polepsza nasze umiejętności. Jednak co zrobić, aby wyćwiczyć trochę naszą rękę poza grą? Ukazane przez Professora metody są świetne na przedmeczową rozgrzewkę nawet w momencie, gdy nie mamy zbytnio czasu/chęci na rozegranie szybkiego normalka na start.
Oto filmik, który wyżej wymieniony użytkownik umieścił na YouTube. Zobaczcie sami:

 

Pewnie spytacie, po co Wam odpowiedni czas reakcji, grając w Ligę? Otóż umiejętność ta znajduje zastosowanie w niemalże każdej grze. League of Legends do takich gier należy. Wyczucie odpowiedniego momentu do rzucenia umiejętności czy użycia Flasha, nie waląc przy tym twarzą w ścianę, jest niezwykle ważne. Dodatkowo, dobrze wyćwiczony aim znacznie ułatwia farmienie minionków.

Jak twierdzi sam autor, osobiście widział, że metody tej używa sam Faker, jak i niemałe grono profesjonalistów rozgrzewających się przed meczami na swoich streamach. A to już chyba jest dobry argument, potwierdzający przydatność tejże umiejętności.

Polecane strony, z których jedną mogliśmy ujrzeć na filmiku to:

 

Na pierwszej ze stron możemy ćwiczyć dosłownie wszystko. Od precyzji, poprzez szybkość, aż do samego czasu reakcji. A na koniec możemy sprawdzić nabyte chwilę wcześniej umiejętności w odpowiednim wyzwaniu.

Druga strona natomiast ma za zadanie sprawdzenie jedynie naszego czasu reakcji. Widniejąca na czarnym tle czerwona kropka po pewnym czasie zmieni swoją barwę na żółtą. Naszym zadaniem jest najszybsze naciśnięcie kropki zaraz po zmianie koloru. Po kilku próbach komputer oblicza nasz średni czas reakcji. Ciekawy bajer.

Dajcie znać, jak Wy ćwiczycie swój refleks i precyzję. Może znacie inne, podobne do wyżej wymienionych strony? Podzielcie się nimi w komentarzach poniżej!

 • Damian Krawiec

  Ja tam od dwóch lat używam AIMBOOSTER 😀

 • No ale Riven to ty szanuj!

  Zbyt wielkie lagi mam żeby to jakoś poprawić 🙁

 • WIDEAD

  dobre pomarańczowe

 • 50 Shadows Of ZeD

  Heh, u mnie za plecami stoją Cienie które mi pomagają więc czas reakcji 0.000000000000001.

 • Buff Kata Szmato

  Do Katariny się przyda ;/

 • Bartek Sztybór

  teraz wszędzie widzę tę kropkę xd 0.25 to sporo czy przeciętnie?

  • BoostedSmite

   Meh, podobnie mam, nie wiem czemu ale mi się wydaje, że słabo ;_;

  • Varsib

   aplikacja jest troche źle zrobiona – ja od czasu do czasu mam nadludzki czas reakcji (nie wiem z czego sie to bierze) i jestem w stanie kliknąć kiedy zmieni sie na żółty kolor i pisze mi “not yet” bo najwyraźniej program sam nie zaczaił że już jest żółte :X (robiłem to około 5 razy i sie wnerwiłem bo 2 razy tak mi sie stało)

   • Bartek Sztybór

    miałem tak parę razy, faktycznie wkurza xd

  • Dr Victor

   0,25 czego ? godziny xd minuty sekundy ?

   • Bartek Sztybór

    a jak myślisz panie śmieszny?

 • Wiem tylko jedno, przy 500 pingu nie da się poprawić reakcji.