Artykuł ten jest ostatnim podsumowującym ankietę, którą niedawno dostaliście do wypełnienia. Poprzednie podsumowania możecie znaleźć tutaj i tutaj!
Jak gramy – naszym zdaniem?
A raczej – jak zachowujemy się przed komputerem i co nas denerwuje. Jesteście ciekawi? Nasze oczekiwania wcześniej mocno mijały się z rzeczywistością, jak będzie tym razem?
- Jak często gramy w League of Legends?
63% ankietowanych uważa, że gramy codziennie lub prawie codziennie. Kilka razy w tygodniu obstawiało 21,6% ankietowanych, a 7,4% grę przynajmniej raz w tygodniu. Pozostali strzelali w rzadszą i nieregularną grę. Czy słusznie?
Słusznie! W rzeczywistości 57,9% ankietowanych gra codziennie lub prawie, a 20,7% kilka razy w tygodniu. Trzecią najpopularniejszą odpowiedzią jest… Nieregularna gra, którą wybrało 9% badanych. 7,3% gra raz w tygodniu, pozostali – rzadziej. Gramy więc mniej więcej tak, jak się tego po sobie spodziewamy. Mit potwierdzony!
- Ile czasu poświęcamy na jedną sesję gry?
Ponad połowa ankietowanych (51,8%) uważa, że przeciętny Przywoływacz spędza jednorazowo przy grze 3-5 godzin. 28,5% obstawia grę przez 1-2 godziny, a 15,4% sześć godzin i więcej. Tylko 4,4% zakłada, że jeden mecz to wystarczająco dużo. A jak gramy w rzeczywistości?
Tak naprawdę większość z nas spędza przy grze od 1 do 5 godzin po połowie (1-2 godziny 40,5%, 3-5 godzin 44%). Więcej czasu LoL-owi poświęca tylko 8,9% z nas, a 6,6% uważa, że ma dość po jednej grze. O dziwo po powierzchownym przejrzeniu wyników można też zauważyć, że z reguły osoby grające częściej grają także dłużej! Czy to nie uzależnienie, moi drodzy? ;> W efekcie końcowym gramy jednak ciut mniej, niż się spodziewamy, jednak wcale nie tak dużo… Mit nie do końca jest mitem.
- Jakie zachowania innych działają nam na nerwy najbardziej?
Niemal 72% obstawiło Trolli i AFKów 50/50 – 35,9% Trollowanie, 35,8% AFK. Flejm zebrał jedynie 11% naszych podejrzeń! Według nas samych, graczy bardziej denerwuje zwyczajna słaba gra – tę opcję zaznaczyło 13,9% badanych. Niecały procencik podjerzewał nadużywanie pingów, a ciut więcej niż procencik to, że ludzie wcale nie denerwują się na to, jak gramy. Czy to prawda?
Niezupełnie! O ile faktycznie trolle drażnią nas najbardziej (42,7%), o tyle drugim najbardziej toksycznym zachowaniem są flejmy (22,5%). Jedynie 17,3% wybrało jako główny powód swojego zdenerwowania AFK. 10,4% drażni słaba gra. Nie denerwuje się niemal 3% graczy, a spamienie pingami doprowadza do szału 2% badanych! Jaki z tego wniosek? Nie trolluj. Jak masz flejmić, lepiej idź AFK. A jak masz iść AFK, to lepiej nie idź. Graj słabo, ale graj, bo w pięciu zawsze macie większe szanse. I nie pinguj jak powalony! Niektórych od tego naprawdę boli głowa… Mit nie do końca jest mitem.
- Jak gramy – sami, czy ze znajomymi?
63,5% stwierdziło, że grając można bawić się dobrze samemu i z kolegami. 19,8% badanych stwierdziło, że większość na pewno ma stałą ekipę, a 9,6% i tak woli grać samemu. 7,1% uważa, że większość z nas nie zagra bez premade. Czy słusznie?
Nie! Grę tylko z premade, nieważne kim by był, jako swój sposób zabawy oznaczyło tylko 2,8% badanych! 5,4% nie lubi mieć towarzyszy gry, a niemal 30% ma stałą ekipę! Z naszymi oczekiwaniami zgadza się tylko jedna odpowiedź – 62% faktycznie może grać zarówno ze znajomymi, jak i we własnym towarzystwie. Oznacza to, że mit nie do końca jest mitem – mamy więcej kumpli, niż się spodziewamy.
[latest_posts category=”leagueoflegends” count=”9″]