League of Legends r.

Jak grać na Blitzcranka?

Wszyscy wiemy, że Blitzcrank może być naszym koszmarem albo czymś, co pozwoli nam bez problemów wygrać teamfight, jak i grę. Zatem jak powinniśmy na niego grać, by uzyskać nad nim jak największą przewagę?

Jak grać na Blitzcranka?

Wszyscy wiemy, jak Blitzcrank działa, ale czasami chowanie się za minionami nie starcza. Co więc powinniśmy zrobić, by zyskać przewagę na linii?

  • Walka w early. Poke’ujemy Blitza, by ten najzwyczajniej bał się do nas podejść. Na low HP nie będzie też próbował nas łapać. Za każdym razem (jeśli posiada Relica), gdy podchodzi wziąć last hita, poke’ujemy go, ile wlezie. Za każdym razem, gdy nie trafi Q, bądź źle się ustawi, też okładajcie go po buzi autoatakami, PAMIĘTAJCIE JEDNAK O AGGRO MINIONÓW. Bicie się w early z Blitzem zapewnia Wam mniej presji z jego strony. Spróbujcie szybciej wbić 2 level i wbić all-in, żeby spalić mu summonerki, a może i nawet zabić! Jeśli wycofa się do bazy, Wy będziecie do przodu, a on będzie bał się Was łapać.
  • Nie daj się złapać. Ciężko to inaczej powiedzieć, ale po prostu nie dajcie się łapać. Stój za minionami, swoim supportem i dobrze się pozycjonuj, by uniknąć zagrożenia, jakim jest jego Q. Warto też uważać na miniony z małą ilością życia. Hook może polecieć w momencie, gdy zginą i Was złapać! Jeśli grasz postaciami takimi jak Karma czy Lulu (dającymi movement speed), możesz użyć spelli, by uniknąć hooka.
  • Graj tankowatymi championami. Blitz kontruje większość supportów budujących Ardenta i polegających na farmieniu do late game’u. Warto więc picknąć tanka, którego Blitz nie będzie za bardzo chcieć łapać. W końcu łapanie Alistara do swojego ADC nie jest zbyt dobrym pomysłem. Swoim pickiem musicie dorównać presji Blitzcrankowi, którą może on wywrzeć bardzo wcześnie.

Supporty kontrujące Blitzcranka

  • Morgana  co by tu dużo mówić. Chodzi tu tylko i wyłącznie o spellshield blokujący hooka, jak i potencjalne obrażenia, które mógł zadać.
  • Rakan – może uciekać za pomocą E lub W i wskoczyć do środka, jeśli jego ADC zostanie złapany. Tak samo jak Blitzcrank może wywrzeć sporo presji za pomocą swojego W w early game’ie.
  • Thresh – także może łapać, a latarnią uratować sojusznika, który został „wciągnięty” przez nieprzyjacielskiego robota.
  • Braum skokiem i tarczą może uratować swojego ADC przed potencjalnym hookiem. Ma sporo CC i spowolnień, co najzwyczajniej kontruje Blitza.
  • Alistar – jeśli zostanie złapany, może zrobić combo na enemy ADC bądź odepchnąć przeciwnika, jeśli jego ADC zostanie złapany. Jest jednym z bohaterów, których Blitzcrank nie chciałby złapać.
  • Taric – swoją „erką” może ocalić ADC. Dzięki swojemu healowi i tarczy może pomóc sojuszniczemu ADC, a prawidłowo użytym stunem zacząć walkę/skończyć ją przedwcześnie.

 

A Wy co sądzicie o Blitzcranku? Lubicie nim/z nim grać, czy raczej banujecie co grę?