League of Legends r.

Jak czerpać przyjemność z gry?

Gry są tworzone z różnych względów. Niektóre mają czegoś uczyć, inne mają być swego rodzaju rywalizacją, a jeszcze inne – odskocznią od rzeczywistości. Niemal każdy gracz po ciężkim dniu, siadając do komputera w celu zagrania w jakiś tytuł, chce się przede wszystkim świetnie bawić. Jednak są takie gry, które skreślają słowo „zabawa”. Chodzi mi tu głównie o bardzo popularny tytuł League of Legends, który zamiast odprężać niepotrzebnie podnosi ciśnienie każdego gracza, a przecież nie o to w tym wszystkim chodzi. Przygotowałem krótki poradnik, jak cieszyć się grą. Zapraszam do lektury.

Czemu się denerwujemy?

Tych powodów jest kilka. Najważniejszymi są chyba:

  • Przegrany mecz.
  • Spadek do niższej dywizji.
  • Obelgi kierowane przez graczy w Twoją stronę.
  • Trolle, feederzy…

(Najprostszym rozwiązaniem byłaby rezygnacja. Prawie każdy o tym myślał podczas swojej kariery w Lidze).

Oto kilka porad, jak czerpać satysfakcję z tej gry

 

Pamiętaj o jednym: gra jest dla Ciebie, a nie Ty dla niej

Jeśli nie masz ochoty dzisiaj na grę, nie graj. Koniec sezonu – trzeba wbić rangę? Koledzy szukają jednego gracza do teamu? Nikt nie każe Ci grać.

Pamiętaj – nic na siłę.

Graj dla satysfakcji, a nie dla rywalizacji

Istnieje w LoL-u tryb rankingowy, w którym oceniane są Twoje umiejętności.

Ale dostępne są także inne tryby gry. Nie czujesz się na siłach, żeby zagrać rankeda? Zagraj sobie URF-a, ARAM-a albo po prostu klasyczne SR.

Szukaj dobrych stron w każdym meczu

Przegrałeś rankeda? Spadłeś rangę w dół? Miałeś trolla w teamie? To nie jest najważniejsze. Szukaj pozytywów w każdej sytuacji. Ukradłeś smoka, Barona przeciwnej drużynie? Wygrałeś linię? Miałeś najwięcej golda, killi, farmy? Nie patrz na to, że Twój team przegrał, tylko na to, że Ty zagrałeś dobrze, na 100% swoich możliwości.

Znajdź sobie maina

Sprawdź, na jakiej pozycji gra Ci się najprzyjemniej, gra jakim championem daje Ci największą satysfakcję. Jeśli dobrze gra Ci się Teemo – graj nim. Jeżeli będziesz dobry, ludzie nie będą zwracać uwagi na to, że grasz Teemo, tylko na to, że wygrywasz nim.

Naucz się radzić sobie z trollami i feederami

Jedni i drudzy bardzo często pojawiają się w meczach (mają zły dzień, ktoś im zabierze linię, zbanuje maina). Naucz się odpowiednio postępować w takich sytuacjach. Po pierwsze – nie rób takowemu delikwentowi na złość, to tylko zaognia sytuację; po drugie – nie obrażaj go na chacie, to tylko nakręca do dalszego postępowania. Spytaj, dlaczego trolluje, spróbuj nawiązać jakąś relację i zachęcić do zmiany zachowania.

Mam nadzieję, że ten poradnik okazał się pomocny dla wielu z Was.