League of Legends r.

Jak brzmi LoL w innych językach?!

Zastanawialiście się kiedyś, jak brzmi z LoL w innych językach? Jesteście ciekawi, jak inni słyszą PENTAKILL? Dobrze trafiliście...

Gra League of Legends jest dostępna obecnie w 17 różnych językach: angielskim, francuskim, hiszpańskim, latynoamerykańskim, niemieckim, włoskim, greckim, portugalskim, polskim, czeskim, węgierskim, rumuńskim, tureckim, rosyjskim, koreańskim oraz japońskim. Skupię się tutaj na komentarzach głosowych, które można usłyszeć w czasie rozgrywek. Mieliście okazję zapewne usłyszeć niektóre z wymienionych, jeśli zmienialiście język klienta, co z pozostałymi? Możecie posłuchać ich poniżej! 😀

 

Jak brzmi LoL w innych językach?

  1. Język angielski

 

Jest to niewątpliwie najbardziej znana wersja językowa gry. Łatwo się do niej przyzwyczaić, głos w miarę przyjazny dla ucha i zrozumiały.

2. Język francuski

Do usłyszenia jedynie na serwerze EU WEST. Jeden z niewielu języków o pozostawionym oryginalnym komentarzu PENTAKILL, czyli Quintuplé.

3. Język hiszpański

Dostępny również jedynie na EU WEST, nie liczę tu odmiany latynoamerykańskiej. Osobiście bardzo lubię tą wersję językową. Wprowadza w ciekawy nastrój podczas gry.

4. Język hiszpański/latynoamerykański

Dostępny na serwerach latynoamerykańskich. Zamiast damskiego lektora, mamy głos męski.

5. Język niemiecki

Dostępny jedynie na EU WEST. Również zachowany komentarz PENTAKILL w języku ojczystym – Fünffachtötung.

6. Język włoski

Można się z nim spotkać jedynie na EU WEST. Można wyraźnie poczuć… emocje komentatorki.

7. Język grecki

Dostępny jedynie na EUNE. Chcecie się poczuć jak Forg1ven? Śmiało!

8. Język portugalski

Do usłyszenia jedynie na serwerze Brasil. Teraz zadajcie sobie pytanie, czy wiedzieliście, że w Brazylii mówi się po portugalsku? xD

9. Język polski

O nim pisać wiele nie trzeba, gdyż jest on naszym językiem ojczystym. Dostępny jedynie na EUNE.

10. Język czeski

Jedynie na EUNE. Chcąc usłyszeć zabawne zawiłości tego języka, raczej się zawiedziecie. Przeciętnie.


11. Język węgierski

Tylko na EUNE. Nie znając języka, raczej mało co tutaj zrozumieć.

12. Język rumuński

Dostępny na EUNE. Nawet przyjemny dla ucha. Komentarz PENTAKILL pozostawiony w oryginalnej formie – Penta asasinat.

13. Język turecki

Język obsługiwany na serwerze tureckim. Męski lektor, PENTAKILL zachowany o oryginalnej formie – Beşte beş. Wbrew pozorom dosyć zabawnie brzmi i ton lektora może wywoływać skojarzenia w niektórych kwestiach.

14. Język rosyjski

Do usłyszenia na serwerze rosyjskim. Komentatorka o miłym głosie wywołuje utrwalenie jej kwestii w głowie. Osobiście przez to, że kiedyś wypróbowałam w ustawieniach, podczas rozgrywki dalej czasami prześladują mnie te głosy.

15. Język japoński

Dostępny jedynie na serwerze kraju kwitnącej wiśni. Wspaniała rzecz dla fanów manga&anime, dla których zapewne wszystkie kwestie są zrozumiałe. Dla ciekawostki dodam, że głosów postaci użyczyli znani lektorzy, dzięki czemu możemy usłyszeć chociażby Ziggsa w wykonaniu seiyuu Kanekiego z serii Tokyo Ghoul.

16. Język koreański

Dostępny na serwerze Korea. Poczuj się jak Faker z SKT Telecom czy inni znani koreańscy gracze na scenie profesjonalistów.

17. Język chiński

Tutaj niestety udało mi się znaleźć wersję z eventów związanych z Bilgewater. Język dostępny jedynie na serwerach chińskich. PENTAKILL został zachowany w oryginalnym języku.

Podsumowując

To w sumie tyle na ten temat z mojej strony. W ramach ciekawostki posłuchajcie, jak brzmiał komentarz PENTAKILL z czasów, gdy było tylko 11 języków i komenda ta nie została ujednolicona.

Moim ulubieńcem jest włoskie – Massacro! Pamiętacie jednak może jeszcze, jak grając w naszym ojczystym języków, zamiast Pentakill słyszeliście “Pięć Trupów”?! Tragedia, co nie?

Co zaś Wy myślicie na ten temat? Podoba się Wam LoL w innych językach? Może jesteście czymś zaskoczeni? Piszcie śmiało Wasze spostrzeżenia w komentarzach! 😀