r.

Najtrudniejsza rzecz w Lidze Legend – Ja i mój team

Co jest najtrudniejsze w LoL-u? Jaki jest największy problem Solo Queue? Zobacz, jak bez wysiłku wygrywać!

Jak zareagowałbyś na odpowiedź taką jak “pozwól się wycarrować“? Pewnie już masz ochotę zmienić stronę, jednak spróbuj doczytać do końca. Chociaż brzmi to łatwo albo absurdalnie, mimo wszystko, taka metoda też działa. Jednak nie każdy z graczy potrafi grać w ten sposób.

Uwierz w swój team!

Chociaż jest mnóstwo przypadków, gdzie jedynym warunkiem zwycięstwa jest granie hyper carry, warto czasem pomyśleć o zespole. Jeśli jesteś do tyłu z farmą albo wygrywasz linię i zostajesz zgankowany, albo też po prostu dałeś się ograć i sam coś źle zrobiłeś, pogódź się z tym! Nie próbuj zabijać przeciwników 1v1, jeśli nie jesteś pewny, że sobie poradzisz. Nie wchodź do dżungli na ślepo i unikaj flashowania we wrogów z nadzieją na dobicie jednego z nich. Po prostu zbieraj farmę, kupuj odpowiednie itemy – także te, na których skorzystają Twoi sojusznicy.

Czasami trudno się gra bezpiecznie, chociaż prosi nas o to drużynka. Jeśli spodziewasz się gości na swojej linii albo już ich masz, nie ryzykuj obroną wieży i wycofaj się. Ostrzeż swoich, którzy w tym czasie mogą spokojnie zabierać wieże albo smoka po drugiej stronie mapy. Staraj się nie tiltować, a jeśli już musisz, wycisz swój team na czacie i postaraj się wrócić do gry. W solo queue możesz się przysłużyć nawet, jeśli masz staty typu 4/20 albo 0/7. Wywieraj presję w bezpieczny sposób i staraj się nie umierać. Jeśli zostałeś zniszczony na linii, prawdopodobnie ktoś z Twoich zmiażdżył przeciwnika na innej alei.

solo_queue

Oczywiście, niektórych gier nie da się wygrać, ale takich jest mało. Zastanów się, w jakich warunkach możecie wygrać (zamknięcie któregoś z ich carry, farma i split push, unikanie walk, zajmowanie smoków i barona). Każda drużyna ma swoje silne strony i trzeba je tylko zobaczyć! Poza tym, w pewnym momencie gry, każdy z graczy ma tyle samo itemów i czas respawnu jest bardzo długi. Wtedy wygrywa ten, kto lepiej zagra – nawet, jeśli na początku gry sobie nie radził!

Próbuj proponować drużynie swój plan. Ogarnięte osoby widząc mądrego lidera będą mu pomagać. Nie zapominaj tylko o komunikacji i nie popełniaj głupich błędów. Pamiętaj, że przegrana linia, to nie przegrany mecz – można wrócić do gry, jeśli kilka osób będzie myślało podobnie. Nie okazuj też złości i rezygnacji, sojusznik może się złamać, a przeciwnik tylko to wykorzysta. Nie spiesz się, czekaj na błędy przeciwnika. W końcu je popełni i ułatwi Wam skończenie gry. Ta gra polega na team play’u.

Najważniejsza rzecz w LoL-u to psychiczna odporność i siła oraz podejmowanie właściwych decyzji. No i oczywiście cierpliwość! Może trudno te cechy nabyć, ale w każdej lidze są one podstawą.

Źródło

[latest_posts category=”leagueoflegends” count=”9″]