League of Legends r.

Inne spojrzenie na cosplay

Kolejny cosplay Katariny? A może Króliczek Bojowy Riven? Nie tym razem. Dziś przyjrzymy się temu tematowi trochę z innej strony.

Pod jednym wpisem na temat cosplayu pojawił się niedawno taki komentarz:

“Ubierz czerwoną perukę, walnij kreskę na lewym oku – gratulacje, wykonałeś cosplay Katariny xD”

I niestety trudno zaprzeczyć. Bardzo wiele cosplayarek idzie na łatwiznę i tak oto mamy tysiące Katarin czy Ahri. Warto wspomnieć, że większość z nich ogranicza się na peruce i makijażu. Oczywiście przy Katarinie będzie to charakterystyczna blizna, u Ahri wąsy i uszy (które można kupić za kilka złotych np. na Ebay.com).

Ludzie nieobeznani w temacie zapewne po czymś takim stwierdzą, że cosplay jest rzeczą prostą, mało kto jest tam kreatywny, a postacie ciągle się powtarzają. Są też tacy, którzy chcieliby spróbować, ale obawiają się, że przez niewystarczającą urodę lub brak umiejętności wykonywania profesjonalnego makijażu, nie mają co przeznaczać na to czasu, gdyż na pewno nikt nie zwróci na nich uwagi. Owszem, obie grupy mają wiele racji w pewnych przypadkach, ale jest też inna strona cosplayu.

Zastanawialiście się może jak wyglądałby cosplay Rek’sai? Czy da się odpowiednio dobrze naśladować Fiddlesticka oraz czy cosplay Xeratha czy Kog’mawa jest w ogóle możliwy? Okazuje się, że wśród fanów przebierania się za ulubionych bohaterów, są też tacy, którzy wybrali sobie postacie o dość nietypowym kształcie.

Zapraszam do obejrzenia galerii nietypowych, kreatywnych ale i trudnych do wykonania strojów.

Inne spojrzenie na cosplay

destinyarchon jako Hecarim

“Azir Emperor of the Sands” w wykonaniu Shappi

Tutaj warto wspomnieć, że Shappi to Polka. Strój Azira przygotowała z okazji Intel Extreme Masters Katowice 2015. Warto wspomnieć, że cosplay ten jest jednym z popularniejszych wizerunków Azira na stronie deviantart.com. Autorka udostępniła również filmik, który pokazuje jej przygotowania do sesji zdjęciowej oraz kilka ujęć tego, jak wygląda samo tworzenie stroju. Film zobaczyć możecie tutaj: klik.

 

TheGadgetFish jako Mecha Kha’Zix

Kolejna cosplayarka, tym razem ze Stanów Zjednoczonych. Tak jak Shappi, Michelle (bo tak nazywa się autorka) wykonała cosplay Azira, który zdobył niemałą sławę. Nie chcę jednak powtarzać postaci, tym bardziej, że autorka ma na swoim koncie świetne wykonanie Mecha Kha’Zixa.

Brett Horn jako Fiddlesticks

Wykonanie bez wątpienia ciekawe. Może nie jest to potężna zbroja lub bohater ze skomplikowaną bronią. Ale na jedną rzecz trzeba zwrócić uwagę – Fiddlesticks naprawdę dobrze utrzymuje równowagę. Sam autor stroju przyznał, że najtrudniejszym elementem wcielenia się w tego bohatera była nauka chodzenia, gdyż jeden niewłaściwy krok mógłby skończyć się boleśnie.

NereideCosplay (Morgana), Sköll (Nautilus) oraz Leeki (Maokai)

O ile NereideCosplay możecie kojarzyć (pisałam kiedyś o jej stroju – Zobacz niezwykłe cosplaye Nami), to jej towarzysze nie są już tak rozpoznawalni. A szkoda, bo ich cosplaye są naprawdę świetnie wykonane. Maokai przyciąga wzrok i można nawet stwierdzić, że jest to jeden z ciekawszych cosplayów tego bohatera.

Nautilus – M.E.G Cosplay
Road Warrior MF- Eda Karadoğan
Project Master Yi – Taha Caner

Jak podobają Wam się powyższe stroje? Który Waszym zdaniem był najbardziej pracochłonny?

Przy okazji tematu pojawiają się inne pytania:

Chcielibyście zobaczyć więcej tego typu strojów? Pamiętajcie, że na liście bohaterów League of Legends jest sporo ciekawych postaci. Może ktoś z Was chętnie zobaczy cosplay Rek’sai? Kog’Mawa? Warwicka? Możliwości jest naprawdę wiele.

Czyjego cosplayu Waszym zdaniem nie da się wykonać? Oczywiście pomijamy tutaj luźną interpretację bohaterów/stworów w grze, bo bez tego to nawet cosplay Poro uznany byłby za łatwy do wykonania. I naprawdę, taki damski Rengar to nic przy pomysłowości niektórych, którzy za wszelką cenę przerabiają mniej ludzkich bohaterów na urocze bohaterki. Tutaj np. pani Vel’koz.

A może… chcielibyście zestawienie najciekawszych strojów championów z LoL-a przerobionych na bohaterki?

Zdecydujcie w komentarzach. Możecie też wrzucić tam swoje ulubione cosplaye.