League of Legends r.

Ile Poro mieści się na Howling Abyss?

Same ważne pytania w dzisiejszym Spytaj Riot!

Czemu Evelynn z K/DA jest dosłownie tytanką w teledysku?

Naszym głównym celem podczas tworzenia Eve w teledysku POP/STARS było sprawienie, żeby była tak samo okazała, jak jest olśniewająca, odwołując się jednocześnie do podstawowego projektu bohatera, który gracze znają.

Sceny, w których wygląda gigantycznie, miały na celu zakomunikować jej dominującą obecność w wystylizowany sposób. Gdy musicie się z nią zmierzyć w grze, samotna wyprawa do dżungli może się wydawać przytłaczająca, gdyż Evelynn ma tak dużą obecność na mapie. Chcieliśmy przenieść wielkość tego zagrożenia przed oczy widza, jak również pokazać odrobinę prawdziwej formy Eve, czyli nienasyconego demona, który prosperuje w sławie, miłości i uwadze każdego, kto tylko ośmieli się na niego spojrzeć.

RIOT PMO
dyrektor kreatywny

Hej, Riot! Macie może jakieś aktualizacje na temat dwuetapowej weryfikacji?

Tak! Wiemy, że gracze pytali o to od jakiegoś czasu i z radością ogłaszamy, że czas oczekiwania już prawie dobiegł końca. Począwszy od tego roku będziecie dostawać zgłoszenia o weryfikacji, kiedy będziecie się logować do konta League of Legends na stronie, żeby dokonać zmian na koncie lub gdy będziecie przeprowadzać innego rodzaju operacje, które mogą wymagać wyższego poziomu bezpieczeństwa. Od kilku miesięcy wymagamy już dwuetapowej weryfikacji, żeby zalogować się do ustawień konta. Dla tych, którzy jeszcze tego nie doświadczyli, będzie to bardzo prosty proces:

Kiedy spróbujecie zalogować się po raz pierwszy na nowym urządzeniu, na adres e-mail połączony z waszym kontem League of Legends automatycznie wysłany zostanie kod.
Kod ten pozwoli wam się zalogować, a urządzenie zostanie dodane do listy „zaufanych urządzeń”. Oznacza to, że nie będziecie musieli robić tego następnym razem.
I to tyle. To są te dwa etapy. Dodaliśmy trzeci punkt, bo dwóm było smutno bez trzeciego kolegi.
Kody weryfikacyjne zostaną wysłane bezpośrednio na wasz adres e-mail. W przyszłym roku zastanowimy się, czy warto dla dwuetapowej weryfikacji stworzyć rozwiązanie w postaci aplikacji na telefony komórkowe.

MAROWE
specjalista Wsparcia Gracza ds. kont

Jeśli zostanę streamerem albo youtuberem, będziecie mnie wspierać, nawet jeśli moje elo będzie beznadziejne?

No raczej. Ostatnio rozpoczęliśmy Program Partnerski League, żeby wspierać wspaniałych twórców zawartości i naprawdę nie obchodzi nas, czy jesteście bogami Pretendentam, czy bestią Żelaza 4.

Jest kilka wymagań, by zostać partnerem. Musicie tylko upewnić się że:

Wasze konto League jest obecnie w dobrym stanie i ma zweryfikowany adres e-mail;
przynajmniej 30% waszej zawartości jest związane z League;
macie średnio ponad 50 widzów naraz na waszych transmisjach na żywo w ciągu ostatnich 30 dni i/lub średnio ponad 5000 wyświetleń swojej zawartości wideo w ciągu ostatnich 30 dni + 1000 subskrybentów na YouTubie.
Jak widać umiejętności w grze nie są jednym z wymogów. Sam gram Garenem w dżungli w Srebrze 1, więc zawsze staram się mieć dużo sympatii dla moich ziomków z niskiego elo.

Dowiedzcie się więcej i aplikujcie, żeby dołączyć do Programu Partnerskiego League tutaj.

RIOT CACTOPUS
główny menadżer komunikacji, League of Legends

Ile Poro mieści się na Howling Abyss? Gdyby ktoś chciał ustawić Poro w rządku jeden za drugim, ile byłoby potrzebnych, żeby dotrzeć od jednego końca Howling Abyss do drugiego?

Zdefiniujmy jednego standardowego Poro jako JSP (Jednostka Standardowego Poro). Mapa Howling Abyss od fontanny do fontanny ma długość ok. 384 JSP i szerokość 37 JSP. Oznacza to, że można na mapie Howling Abyss można zmieścić ponad 14 000 standardowych Poro!

Ale jak na pewno wiecie, Poro występują w wielu różnych rozmiarach. Jeśli dacie im Poro-Chrupki, urosną! W pełni wykarmiony Poro, tuż przed poroksplozją, osiąga wielkość 2,35 JSP, co oznacza, że na Howling Abyss zmieszczą się 163 JOP (Jednostki Obżartego Poro) na długość i 16 JOP na szerokość. Oznacza to, że na mapie zmieści się jedynie 2600 najedzonych Poro!

RIOT_MORT I RIOTVITZKRIEG