League of Legends r.

Hotfix dla linii Spellthief’s Edge i Ancient Coin ★ Akali dostanie buffy ★ Nowy ekran ładowania już dostępny ★ Papercraft Anivia jako hanafuda

Specyficzna zmiana na Spellthief's Edge i Ancient Coin: zdobywanie złota będzie uzależnione od odległości, w jakiej znajduje się nasz sojusznik...

Wiadomości na dziś:

★ Hotfix dla linii Spellthief’s Edge i Ancient Coin

RiotMapleNectar poinformował, że na serwery zostanie wydany hotfix. Ma on być odpowiedzią na stategię “zero farmy na topie” – zarówno w solo kolejce, jak i grach profesjonalnych.

Nie bagatelizujemy tego, chociaż generalnie chcemy wspierać tak dużo unikalnych sposobów gry w Ligę, jak to możliwe, jednak gameplay oferowany przez tę strategię zachęca do ignorowania wszystkich umiejętności zdobytych w LoL-u przez lata, nie zapewnia counterplayu i nie jest zbyt ciekawy do oglądania na wyższych poziomach. Wolimy szybko zareagować zamiast dostosowywać się i czekać, ponieważ ryzyko utraty jakoś wielu gier jest zbyt duże. Poniższe zmiany nie są zbyt eleganckie, ale priorytetem jest działanie doraźne, a nie czekanie i szukanie idealnej zmiany.

Jakie zmiany wejdą w hotfiksie?

Linia Spellthief’s Edge

 • Unikalne – Tribute
  • Obecne brzmienie: Zaklęcia i podstawowe ataki skierowane przeciwko wrogim bohaterom lub strukturom zadają dodatkowe 13 pkt. obrażeń magicznych i generują 10 złota. Efekt może wystąpić do 3 razy w ciągu 30 sekund, a zabicie stwora i nieepickiego potwora dezaktywuje ten efekt na 12 sekund.
  • Zmiany:
   • Teraz wymaga obecności sojusznika w obrębie 1500 jednostek, aby zarobić złoto. Niezależnie od tego ładunki nadal są zużywane.
   • Złoto za ładunek: 10 złota / 20 złota ⇒ 11 złota / 22 złota

Linia Ancient Coin

 • Unikalne – Favor
  • Obecne brzmienie: Wrogie stwory zabite przez twoich sojuszników czasami upuszczają monety, które dają 25 złota lub 6% brakującej many (min. 10 pkt). Stwory oblężnicze zawsze upuszczają monety, dopóki ich nie dobijesz.
  • Zmiany:
   • Teraz wymaga obecności sojusznika w obrębie 1500 jednostek, aby wypadły monety. Niezależnie od tego dropi monety many.
   • Złoto za jedną monetę: 25 złota / 45 złota ⇒ 28 złota / 50 złota

★ Akali dostanie buffy

RiotRepertoir przedstawił dodatkowe informacje na temat Akali:

Niestety jeszcze nie mam szczegółów, którymi mógłbym się w tym momencie podzielić, no i prace są jeszcze na wczesnym etapie. Jednak biorąc pod uwagę, że w 9.3 i 9.4 jest ona rzadko obecna, prawdopodobnie zbuffujemy jej dane liczbowe w patchu 9.5. Nie sądzę, żeby prawdopodobne były kolejne rozwiązania dotyczące mechaniki, by ją zbuffować.

Innymi słowy: buffy w patchu 9.5 raczej będą dotyczyć tylko liczb.

★ Nowy ekran ładowania już dostępny

Chwilę musieliśmy poczekać na nowy ekran ładowania, ale wreszcie trafił i na nasz serwer! Przypomnijmy, co się zmieniło:

 • Wprowadzono ramki pokazujące aktualnie posiadają rangę (a nie rangę z zeszłego sezonu).
 • Postęp wczytywania jest prezentowany przez pasek na dole ekranu.
 • Po najechaniu na kartę gracza otrzymamy na jego temat dodatkowe informacje:
  • w przypadku sojuszników: maestria bohatera, poziom honoru, pancerz rankingowy lub ramka poziomu (zależnie od tego, co gracz wybrał do pokazywania innym);
  • w przypadków wrogów: maestria bohatera, poziom honoru.

Przypominamy, że Riot pracuje jeszcze nad dodaniem czatu do ekranu ładowania – niestety na razie nie wiadomo, kiedy trafi on do gry. Prace nad nim trwają.

★ Papercraft Anivia jako hanafuda

Hanafuda to tradycyjne japońskie karty wykorzystywane do wielu gier. Jeden z graczy postanowił przenieść uniwersum League of Legends właśnie do hanafudy… i stworzył własną talię wzorowaną na karcianym stylu – a właściwie tylko trzy karty, na których umieścił Anivię w wersji standardowej, Papercraft i Hextech.

Autor: Things By Diana

★ A na koniec…

Kot’Gath, Khot’Zix, Kot…wain (jakaś lepsza propozycja dla Swaina?) i Kiciayah.

Poznajcie koty DefCat.