League of Legends r.

Hiroyuki Sawano ft. Gemie – Light and Shadow – behind the scenes

Jak powstawała piosenka Light and Shadow? Riot opublikował behind the scenes.

Zobacz też:

 

 

 

Wypowiedzi z filmu

Hiroyuki Sawano, kompozytor piosenki do animacji Star Guardian:

Kiedy otrzymałem materiały związane ze Star Guardians, zorientowałem się, że niezależnie od kreacji postaci i podwalin świata bardzo mi się one podobają.

Gemie, wokalistka śpiewająca w utworze promocyjnym Star Guardian:

W prostych słowach pan Sawano to osoba, która świeci niczym słońce.

Sophie Xiao, lead producer dla Riot Games:

Pan Sawano stworzył wiele opartych na akcji arcydzieł. Zazwyczaj muzyka jest bardzo silna emocjonalnie, ma olbrzymią energię, co świetnie pasuje do naszego kawałka anime.

Carlos Giffoni, product maganerdla Riot Games:

Star Guardian to jedna z naszych ulubionych linii do pracy i w tym roku chcieliśmy stworzyć coś nowego. Dlatego zgłębiliśmy ciemniejszą stronę Czarodziejów Gwiazd. Co stanie się, gdy staną się zepsuci, gdy zmierzą się ze złem wewnątrz siebie?

Ariel Lawrence, head of narrative dla Riot Games:

Kiedy zastanawialiśmy się nad antagonistą w uniwersum Star Guardian, wybraliśmy Zoe ze względu na jej rolę w podstawowym kanonie, w którym jest ona zwiastunem zmiany. A dla nas jest to sygnał, że zmiany nadchodzą do uniwersum Star Guardian.

Hiroyuki Sawano:

Kiedy melodia została stworzona, skupiłem się bardziej na ekspresji emocji. Chociaż synchronizacja z ich [postaci] akcjami również jest ważna, myślę, że lepiej jest stworzyć tę synchronizację pomiędzy bohaterami Star Guardian.

Gemie:

Mogłam poczuć smutek i emocje dwóch kochanków rozdzielonych w galaktyce, dokładnie jak w przypadku Romea i Julii. Chociaż cierpieli z bólu i rozłąki, nadal czują silne emocje i ufają sobie nawzajem. Próbowałam występować z tymi emocjami.

cAnON, japońska autorka tekstów i wokalistka:

Czuję, że każda postać działa z silnymi przekonaniami, a wraz z rozwojem historii przez cały kawałek są one widoczne – i to było ideą.

Sophie Xiao:

Z tą nową wersją chcemy przedstawić bardziej skonfliktowanych bohaterów, dać im więcej warstw i zróżnicowane cele, wynosząc historię na nowy poziom. I to jest coś, czego jeszcze nigdy nie robiliśmy.

Hiroyuki Sawano:

Właściwie to w innych OST, które stworzyłem do Attack on Titan, Guilty Crown i Aldnoah.Zero, również w dużej mierze korzystałem z instrumentów orkiestry, by stworzyć inspirującą melodię z dodanym wokalem i dążyć do idealnej, dobrej i silnej muzyki z moim unikalnym stylem. Powodami, dla których zostałem zaproszony, mogły być zrozumienie i rozpoznawalność mojego stylu muzycznego, dlatego zaprezentowałem je w szczerze moim stylu.

Hiroyuki Sawano:

Witajcie, przywoływacze. Jestem Sawano Hiroyuki, kompozytor i twórca muzyki filmu promocyjnego Star Guardian.