League of Legends r.

Graves i autoataki po oślepieniu

Riot2

Graves lubi ograniczać widoczność przeciwnikom przez swoją Zasłonę Dymną. Zastanawialiście się, co się stanie, gdy on sam zostanie zaślepiony? I nie mowa tu o ograniczonej widoczności, ale dosłownym oślepieniu strzałką Teemo. Wtedy jeden ze znanych tekstów Malcolma nabiera nowego znaczenia. 

graves ślepo

“Strzał na ślepo!” – te słowa nieraz padały z ust Gravesa. Jednak nabierają one nowego znaczenia, gdy bohater napotka na swojej drodze małego Yordla, który postanowi go oślepić. Ale po kolei. Na początek przypomnienie, jak działa samo oślepienie:

Oślepienie (ang.Blind) to efekt kontroli tłumu należący do słabej kontroli tłumu, charakteryzujący się animacją czarnych okularów nad trafionym celem. Oślepiony cel podczas trwania efektu posiada zmniejszone obrażenia fizyczne na atakach podstawowych (wliczając te wzmocnione umiejętnościami bohaterów) i efektach przy trafieniu o 100% (zamiast wartości wyświetlany jest napis Pudło).

Oślepienie w przeciwieństwie to Rozbrojenia całkowicie nie blokuje możliwości wykonania ataku podstawowego.

Oczywiście większość graczy kojarzy oślepienie właśnie z Teemo. I skojarzenie jest to jak najbardziej prawidłowe.

Wczoraj Vandiril na swoim kanale zamieścił filmik, który pokazuje, jak zachowuje się Graves po oślepieniu. Być może nie każdy z Was wie, co się wtedy stanie.

Jak za chwilę zobaczycie na poniższym filmiku, oślepienie potrafi być bardzo irytujące. Trafienie przeciwnika w tym stanie jest prawie niemożliwe (pokazany jest przykład z jak i bez minionów w pobliżu). Od 0:47 widzimy, że w tłumie Graves znacznie łatwiej znajduje Teemo w stanie oślepienia. Jednak jak to jest w przypadku celowania w kogoś innego?

Oczywiście nie ma sensu zdradzać całej treści filmu. Zobaczcie sami jak to dokładnie wygląda.

Graves i autoataki po oślepieniu

Co o tym sądzicie? Wiedzieliście, że tak działa oślepienie w przypadku Gravesa? Być może udało Wam się zauważyć coś takiego w grze. Jak bardzo irytujące jest dla Was samo oślepienie? Podzielcie się własnymi doświadczeniami.