League of Legends r.

Niesamowite graffiti LoL-owych bohaterów

Wszyscy wiedzą, że społeczeństwo LoL-a to bardzo kreatywni ludzie. Fan arty, filmiki, rysunki - to już chleb powszedni. Jednak mało kto widział graffiti LoL-owych bohaterów.

Sztuka ma różne imiona. Dziełem może być malutki rysunek Ahri, jak i olbrzymia rzeźba Yasuo. W tym artykule skupię się na najbardziej monumentalnej twórczości fanów LoL-a, czyli na graffiti przedstawiających bohaterów. Poniższe zdjęcia pochodzą z całego globu, jednak nawet na końcu świata znajdą się ludzie, którzy kochają LoL-a. Dla wywołania odpowiedniego wrażenia, graffiti będą wymienione w kolejności od najmniej imponujących do tych totalnie powalających.

Graffiti LoL-owych bohaterów

Teemo z Ottawy, stolicy Kanady

Graffiti LoL-owych bohaterów Teemo graffiti

Ostatnie miejsce musi być subtelne… albo po prostu słabe. Jednak jest to graffiti pewnego miłośnika Szatana, więc nie ma co się dziwić, że taka jakość. 😉

 

Ziggs i Shaco ze szkoły pod Hamburgiem, Niemcy

Graffiti LoL-owych bohaterów - Ziggs graffiti

 

Graffiti LoL-owych bohaterów - Shaco graffiti

Zupełnie inna liga niż poprzednie bohomazy. Tym bardziej nie narzekałbym, gdyby moja szkoła była udekorowana takimi cudeńkami, a nie samymi HWDP.

 

Singed nieznanego pochodzenia

Graffiti LoL-owych bohaterów - Singed graffiti

To już można śmiało nazwać sztuką. Prawie jak Banksy, tylko że fan LoL-a (a może to Banksy, tylko strollował wszystkich Singedem? <illuminati confirmed>).

 

Jinx ze Schweinfurtu pod Norymbergą, Niemcy

Graffiti LoL-owych bohaterów - jinx_graffiti_without_colors

Graffiti LoL-owych bohaterów - jinx_graffiti

Szczerze to takim graffiti bym nie pogardził nawet u siebie w domu na ścianie. Naprawdę klasa. Zresztą kto by nie chciał? 😀

Veigar z Seulu, stolicy Korei Południowej

Graffiti LoL-owych bohaterów - veigar graffiti

Na pierwszy rzut oka widać zupełnie inną klasę wagową – ten Veigar jest naprawdę duży! Został odnaleziony pod mostem przez koreańskiego gracza wracającego do domu.

Tajski Bokser Lee Sin z Sydney, Australia

Graffiti LoL-owych bohaterów - muay tai lee sin

Pod tym zdjęciem panowało nieziemskie poruszenie – gracze robili sobie tapety z tego graffiti i obiecywali pieniądze autorowi za zrobienie kopii na ich domach. Niestety autor jest nieznany.

 

Nocturne z Aten, stolicy Grecji

Graffiti LoL-owych bohaterów - Nocturne graffiti

Ten imponujący Nocturne to jedno z wielu dzieł popularnego greckiego graficiarza – Insane51. Mam nadzieję, że wkrótce pokusi się o więcej graffiti LoL-owych bohaterów.

 

Króliczek Fizz z Berlina, stolicy Niemiec

Graffiti LoL-owych bohaterów - cottontail fizz graffiti

Żeby namalować coś takiego, naprawdę trzeba talentu. To graffiti niektórym spodobało się tak bardzo, że odkryli gdzie ono jest (koordynaty na Google maps: klik!).

Dr Mundo z Sofii, stolicy Bułgarii – BEZKONKURENCYJNY ZWYCIĘZCA

Graffiti LoL-owych bohaterów - mundo graffiti 1

Graffiti LoL-owych bohaterów - mundo graffiti 2

Graffiti LoL-owych bohaterów - mundo graffiti 3

Graffiti LoL-owych bohaterów - mundo graffiti 4

KONKRET to naprawdę mało powiedziane. Słowa, które cisną się na usta, są mocno niecenzuralne. 40-metrowe graffiti na zamkniętej elektrowni atomowej – pomysł tak bardzo kozacko odjechany, jak tylko się da. Na dodatek wykonanie również imponuje. Biję pokłony przed ekipą, która tego dokonała! Szkoda tylko, że to nie w Polsce…

 

Cały świat gra w LoL-a

Jak widzicie, na całym świecie można znaleźć efekty kreatywności społeczeństwa LoL-a. Od bardzo małych dzieł, po sztukę największego kalibru. Szkoda tylko, że nie udało mi się znaleźć żadnych polskich przykładów. Mam nadzieję, że wkrótce pojawią się takie graffiti w naszej ojczyźnie i to takie, które przebiją nawet Dr Mundo na elektrowni atomowej!

Podobają Wam się graffiti LoL-owych bohaterów? Jak sądzicie: gdzie w Polsce jest największy potencjał na takie dzieła?

[latest_posts category=”leagueoflegends” count=”9″]