League of Legends r.

Nadchodzi więcej LGBT w LoL-u!

Ghostcrawler podzielił się ze społecznością pewną informacją. LoL i LGBT? Czego się dowiedzieliśmy?

Greg “Ghostcrawler” Street potwierdza, iż postacie LGBT (lesbijki, geje, biseksualiści oraz transseksualiści) będą od teraz częściej pojawiać się w grze.
Nawiązując do wypowiedzi Riotera:

Robimy to dla graczy, ale myślę, że także dla świata.

Myślę, że wprowadzanie postaci odmiennej orientacji do gier jest dobrym posunięciem. Jak wiemy, ludzie, a szczególnie polska społeczność, nie są zbyt tolerancyjni. Gdyby kończyło się jedynie na wyzwiskach… Czasem z powodu innej orientacji możemy zostać nawet ofiarą pobicia! Twórcy gier chcą przekazać graczom trochę wartości – nie ważne kim jesteś, jak wyglądasz i kogo kochasz. Po prostu bądź szczęśliwy 😉

Dotychczasowe LGBT w LoL-u

Społeczność jest jednak pewna, że postacie LGBT już znajdują się w LoL-u. Przykładem jest Taric i jego ”klejnoty”. Na pewno jest to unikatowa postać i pokazuje, że można być szczęśliwym, będąc sobą. Bardzo często ukazywany jest razem z Ezrealem, tworząc uroczą parę.

Smuga to gej!?

Po opublikowaniu komiksu ”Magia świąt” w uniwersum Overwatch, wielu graczy było wstrząśniętych orientacją Smugi. Jedni zaczęli ją wyzywać i robić memy (tak, postać z gry), drudzy zaakceptowali jej gust i nie mieli nic przeciwko. Należy pamiętać, że nadal jest to ta sama bohaterka! Jedna informacja o postaci potrafiła zmienić stosunek do niej tak dużej liczby graczy!

Blizzard postąpił właściwie. Smuga, główna twarz gry, jest lesbijką/bi. Twórcy chcą pokazać, że to normalne i powinniśmy szanować te osoby jak każde inne.

The Sims 4

W grze The Sims 4 również propaguje się równość. Związki LGBT mogą mieć dzieci, nikt ich nie dręczy psychicznie ani fizycznie. O ile od jakiegoś już czasu można było tworzyć związki homoseksualne, to dopiero od niedawna istnieje możliwość stworzenia transseksualnego sima! Możecie przeczytać artykuł o tym tutaj!

Dodam jeszcze  postać, którą sam stworzyłem – a kuźwa, co mi tam. 

*Męska wersja królewny balonowej z Adventure Time.

Ja zawsze będę stać w obronie środowiska LGBT. Homofobia to według mnie jedna z najgorszych nienawiści względem człowieka. Co o tym sądzicie? Czy popieracie Riot w tej decyzji? Tolerujecie społeczność LGBT? Zapraszam do dyskusji!