r.

Gelbin zbyt mocny?

Gelbin Mekanownik... Że kto? I tu leży pies pogrzebany. W tym artykule przybliżę Wam jego postać i mechanikę.

Pierwszy raz słyszę o tej karcie! O co chodzi?
Gelbin jest jedną z kilku kart, którą przyznawano w formie nagrody.
Mekanownik był akurat za zakup czegokolwiek w becie – za prawdziwe pieniądze.

Aby poszerzyć swoja kolekcję o tę kartę, wystarczyło wykupić wejściówkę na Arenę albo pakiet kart za prawdziwe pieniądze w naszym sklepie podczas trwania beta-testów – złoty Gelbin Mekanownik zostawał automatycznie dodawany do naszej kolekcji. To aż takie proste!

Więcej o Gelbinie

Lore

[z WoW Wikia PL]

Nigdy nie rozumiałeś, prawda? To lojalność wobec naszych przyjaciół jest naszą najprawdziwszą, najpotężniejszą siłą… Moich przyjaciół. To potęga, z którą nic nie może się mierzyć.

Gelbin przewodził rasie gnomów podczas jej najtrudniejszych chwil. Fakt, że mimo elekcyjności stanowiska Mekkatorque wciąż pozostaje u sterów świadczy o miłości, jaką darzą go gnomy.

Jako błyskotliwy wynalazca Gelbin Mekkatorque szybko zbudował silną pozycję wśród zaradnych gnomów dzięki innowacyjnym projektom oraz umiejętności kreatywnego rozwiązywania problemów.

Gelbin Mekkatorque to obecny Wysoki Majster Gnomeregan, tytułowany również “Królem gnomów”.

Wszystko o Gelbinie: Klik!

Hearthstone

Mekanownik

Złoty Gelbin Mekanownik jest przypisany do konta i nie da się go spyłować ani stworzyć.
Ze zwykłą wersją tej karty jest jak z każdą inną legendą, lecz ta nie może wylecieć nam z pakietu.

Opis:

Jest przywódcą gnomów i wspaniałym wynalazcą. Z każdym dniem coraz mniej rzeczy zmienia w kurczaki.

 

Kto go narysował?
Ludo Lullabi. Jest to jedyna karta, do której grafika została stworzona przez tego pana.

Wynalazki

Bardzo przydatne jest to, że wszystkie są mechami. A co w związku z tym? Można rozważać granie Gelbina w mech deckach! Nowa meta? Jeszcze jaka! Podbijanie dziczy za 3… 2… 1…

Emboldener_3000

Na koniec tury daj losowemu stronnikowi +1/+1.

Dość mocny wynalazek – jeżeli mamy więcej stronników niż przeciwnik i odrobinę szczęścia. Emboldener może namierzyć samego siebie i Mekanownika.

Homing_Chicken

Na początek Twojej tury zniszcz tego stronnika i dobierz 3 karty.

Najmniej ryzykowny z wynalazków. Musi jedynie przetrwać do następnej tury, z czym może być problem. Ma zaledwie 1 pkt życia…

Poultryizer

Na początku tury zmień losowego stronnika w kurczaka 1/1.

Chicken

Mocna karta, jeśli przeciwnik ma więcej stronników (i większego pecha) od nas. Poultryizer może niestety namierzyć Gelbina lub samego siebie.

Repair_Bot

Na koniec tury przywróć 6 pkt zdrowia losowej zranionej postaci.

Kolejny wynalazek sprawdzający się lepiej, kiedy to my mamy więcej stronników – tym razem zranionych (nasz bohater również się liczy). Jestem zadowolony za każdym razem, gdy trafiam Repair Bota. Jeszcze nigdy mnie nie zawiódł. Mega mocna karta dla Kapłana – jeżeli na stole mamy którąś z kart buffujących się za uleczonego stronnika lub postać, wtedy, niezależnie od celu Bota, powinniśmy się cieszyć.

Projekty Wynalazków

Niektóre z wynalazków zostały przedstawione na Blizzconie.

blueprints_poultryizer

blueprints_repair

Sławny kurczak

Jeden z wynalazków (kurczaka) możemy znaleźć w innych miejscach!

Wraz z wyjściem GvG wszystkie wynalazki Gelbina zostały – oficjalnie – mechami. W związku z tym Blizzard postanowił wprowadzić małego easter egga. Umieścił kurczaka w zapowiedzi GvG oraz na stworzonej dla tego dodatku mapie, by upamiętnić ten dodatek.

Goblins_vs_Gnomes_trailer_kurczak

Battlefield_-_Chicken

Zmiany

Patch 1.0.0.3388 (2013-06-22) znacznie osłabił Gelbina. Repair Bot zaczął leczyć wszystkich zamiast jedynie sojuszników, a Poultryizer postanowił się zbuntować. W ramach sprzeciwu postanowił namierzać również sojuszniczych stronników.

Patch GvG (Patch 2.0.0.7234 – 2014-12-04) ciut zmienił możliwości Mekanonika. W tym właśnie patchu wynalazki zostały mechami!

 

Podsumowując

Gdyby nie zmiany Gelbina, to byłby na pewno zbyt mocny. Niestety, a może “stety”, jest teraz dość… zabawny. Zarazem OP i UP – zależnie od sytuacji. Ja jednak do ryzykantów i farciarzy nie należę, więc to nie jest karta dla mnie. Rzecz jasna, znajdzie zastosowanie w niektórych FunDeckach – komuś uratuje tyłek, a innemu zepsuje grę. Mimo to, chciałbym go mieć w swojej kolekcji. W odległej przyszłości, bo, póki co, zostało mi sporo legend i epików, których potrzebuję do spełnienia.

 

Chcielibyście mieć Gelbina?
A może już go macie?
Dajcie znać w ankiecie!

 

[latest_posts category=”hearthstone” count=”6″]