r.

Game Master poluje! Nie daj się oszukać!

Game Master poluje! Do HotS-a zawitało nowe niebezpieczeństwo, nie daj się oszukać!

Szeptanie przez GM-a dla wielu graczy jest czymś niezwykłym. Ludzie czują się wtedy wyjątkowi, że to właśnie ich maleńki byt został dostrzeżony przez takie bóstwo jak mistrz gry. A co za tym idzie, czasami nie myślą zbyt racjonalnie.

Autoryzacja albo zawieszenie

Nexus nawiedziła wielka fala oszustów, którzy podają się za GM-ów. Aby fortel był bardziej wiarygodny, ich nicki zaczynają się od GM ****. Gdy dany osobnik obierze sobie jakiś cel, szepcze do niego, że jego konto musi przejść autoryzację albo zostanie zawieszone i odsyła nas do jakiejś dziwnej strony, która na 100% nie ma nic wspólnego z Battle.netem.

Użytkownik reddita został poinformowany z jego własnych źródeł, że baza kont, do których znane są dane logowania, DRASTYCZNIE SIĘ ZWIĘKSZYŁA. Oznacza to, że ta metoda jest wysoce skuteczna. Dodatkowo, Wasz komputer prawdopodobnie zostanie zainfekowany keyloggerem, więc będziecie mieli podwójnie przesrane.

Oszuści siedzą na kanale ogólnym, można ich znaleźć oczywiście po nickach zaczynających się od GM i zablokować wszelką komunikację. Jak na razie, to chyba jedyny skuteczny sposób.

Game Master poluje! Nie daj się oszukać! Obrazek1

Osobiście jestem bardzo zaskoczony, że ta metoda nadal działa. Mam prawie 21 lat, w Internecie przesiedziałem na pewno więcej niż 10 lat i wciąż nie mogę wyjść z podziwu, jak można dać się nabrać na coś takiego. Naprawdę, wystarczy trochę pomyśleć logicznie, aby ustrzec się przed tego typu nieprzyjemnościami. Dodatkowo, w każdej grze czy gdziekolwiek indziej trąbi się często drukowanymi i wytłuszczonymi literami, że administrator nigdy nie poprosi Was o dane Waszego konta. Nigdy. A jak poprosi, to go zwolnią i będzie miał sprawę w sądzie. Uważajcie na siebie!

 

[latest_posts category=”heroesofthestorm” count=”6″]