League of Legends r.

Funkcje klawiszy – te ważniejsze i mniej ważne

Jeśli korzystasz tylko z QWERDF, może i zajdziesz daleko, jednak ogarnięcie całej klawiszologii może być Twoją przepustką do sławy, wielkich pieniążków i challanjoura! Oparte o nerf.plz.

Podstawa skrótów klawiszowych

Zacznijmy jak należy – od podstaw. Większość ludzi będzie wiedziała, o co chodzi, jednak jest ważne, by takie zamieścić, żeby artykuł miał sens.

Smart Casting/Quick Casting (czy po polskiemu – rzucanie inteligentne/szybkie rzucanie)

Może się wydawać, że ta opcja jest trudniejsza, bo trzeba nacisnąć guzik “ESC”, żeby móc ustawić szybkie rzucanie – potwierdzamy potem guzikiem “OK”. Może wydaje się to głupie, ale serio – pamiętaj o wciskaniu “OK”, inaczej zmiany zostaną anulowane.

opcje

Przydzielanie punktów umiejętności po zdobyciu poziomu

Bazowe ustawienie to CTRL + [Guzik umiejętności].

Możliwe, że to żaden problem, by naciskać ten plusik nad umiejętnością myszką – jednak w niektórych sytuacjach może to być sprawa życia i śmierci. Wyobraź sobie sytuację, w której zaciekle walczysz z wrogiem i musisz użyć swojego ulta, by uratować przebieg bitwy – ułamki sekundy, które zyskujesz po użyciu skrótu mogą Cię uratować w wielu sytuacjach.

Użycie zaklęcia na sobie

Bazowe ustawienie to ALT + [Guzik umiejętności].

Jest to wyjątkowo użyteczne przy takich zaklęciach jak “Czarna Tarcza” Morgany czy innych silnych tarczach/leczeniach, które można użyć na sobie czy sojusznikach.

Wyśrodkuj się!

To wynika tylko z osobistych preferencji ustawień – wiadomo, że – gdy naciśnie się spację – można wycentrować swój ekran bezpośrednio na bohatera. Jest to najlepsza i najszybsza opcja, jeśli się zgubimy.

Koniec atakowania

Jeśli naciśniemy guzik “S”, bohater natychmiast przestanie się poruszać i atakować – wyjątkowo użyteczne dla ADC, którzy mogą dzięki temu lepiej farmić przez przerywanie autoataków (sorry, Kalista).

Natychmiastowe kupowanie rzeczy w sklepie

Jeśli wciąż klikasz podwójnie itemy w sklepie, możesz je po prostu kliknąć prawym przyciskiem myszy – spróbuj, zaoszczędzisz jakieś 1000 kliknięć w tym roku!

Popularne dodatkowe ustawienia klawiszy

Tryb zablokowanej kamery

Jeśli naciśniesz “Y”, Twoja kamera zostanie zablokowana na bohaterze w centrum. Naciśnij jeszcze raz, żeby ją odblokować.

Znikające paski zdrowia minionów

Opcja była dość irytująca – chodziło o naciśnięcie “L”, nowsi gracze prawdopodobnie mają już zmieniony ten skrót na CTRL+L, żeby utrudnić przypadkowe wciśniecie skrótu w trakcie gry. Ale po co… Kto w ogóle tak farmi?

SHIFT+L pozwoli Ci ponownie przywrócić paski zdrowia minionów i bohaterów, jeśli przypadkiem to naciśniesz (najlepiej pozbądź się tej opcji z menu).

Zaawansowane ustawienia klawiszy

Targetowanie bohaterów

Jeden trochę znany guzik, ustawiony domyślnie jako “`”, co powoduje, że jest on współdzielony z guzikiem “~” . Pozwala on na to, by mierzone umiejętności uderzały tylko bohaterów, jeśli masz do dyspozycji skill “point and click”. Nie działa to na mierzone skillshoty (sorry, Blitzcrank).

Ten przycisk jest użyteczny dla wszystkich bohaterów, którzy chcą wymierzyć swoją umiejętnością w bohatera zablokowanego w jakichś pięćdziesięciu minionach.

Uziemienie ataku

Są dwa sposoby – można użyć Shifta i kliknąć prawym przyciskiem myszy albo nacisnąć “A”, po czym lewy przycisk myszy.

Pozwala to używać autoataków natychmiastowo na wszystko, co wejdzie w Twój zasięg. Zaleta korzystania z tego jest taka, że atakujesz tak szybko, jak to możliwe. Na przykład – gdy przeciwnik wychodzi z krzaków czy mgły wojny.

Używanie umiejętności na portrecie

Jeśli kiedykolwiek miałeś problem z namierzaniem sojusznika w trakcie walki drużynowej, spróbuj nacisnąć jego portret. Dzięki temu masz pewność i gwarancję, że Twoje zaklęcie trafi odpowiedniego towarzysza.

Może to być wyjątkowo użyteczne z umiejętnościami Lulu czy ultem Shena.

Wielkie plejsy Vayne

Vayne – ostatnimi czasy może trochę rzadziej – generalnie buduje Ostrze Zniszczonego Króla. Dobra Vayne może wpisać sobie zniszczonego króla w guzik “W”, w końcu postać na W ma tylko umiejętność pasywną. Upewnij się, że zmienisz to, grając kimś innym.

Mam nadzieję, że ten artykuł zainspirował kogoś do zmiany swojej mechaniki. Jest tu ktoś, kto zna jeszcze użyteczne skróty? Piszcie w komentarzach 😉

[latest_posts category=”leagueoflegends” count=”9″]