League of Legends r.

Frozen Mallet na ADC?! Nowa meta?

Frozen Mallet od zawsze był uważany za dziwny przedmiot, a Riot nie miał pomysłu, co można z nim uczynić. Rekkles postanowił sprawdzić go na ADC!

Wcześniej Frozen Malleta często składało się na bruiserów, ponieważ na tanków ten item był bezużyteczny. Jednak zawodnik Fnatic – Rekkles – odkrył, że jest to całkiem przyjemny przedmiot dla strzelców.

Potęga Lodowego Młota

Na wstępie chcę zaznaczyć, że jest to przedmiot bardzo sytuacyjny. Będzie to działało tylko na niektórych postaciach, jak Vayne, Twitch i Tristana. Jeżeli zamierzamy przetestować build z , powinniśmy złożyć go jako trzeci item. Jeżeli złożymy go jako pierwszy bądź drugi przedmiot, nasze obrażenia będą niewystarczające. Wcześniej naszymi core itemami powinny być BotRK oraz Runaans Hurricane. Ponadto warto zauważyć, że Młot przyda nam się tylko, jeżeli jesteśmy agresorami (podczas pasywnej gry jest to przedmiot nieopłacalny).

Jakie runy?

Podczas grania strzelcami pod Frozen Malleta, Rekkles nie bierze standardowej strony na runy. Runy mogą wyglądać nieco dziwne, jednak działają!

Runy

Jak widać, bazą dla naszych strzelców są runy z dużą ilością dodatkowej prędkości ataku. Przez to, że będziemy składali  jako pierwszy przedmiot, możemy dać jedną esencję kradzieży życia, żeby zrekompensować brak run z dodatkowym pancerzem (używamy zamiast tego run na zdrowie). Taka ilość Life Stealu w połączeniu z prędkością ataku zapewnią nam wysoki sustain.

Na jakich postaciach to składać?

Rekkles używa Frozen Malleta głównie na , i , jednak może to też zadziałać również na . Lodowy Młot jest zamiennikiem dla wszystkich przedmiotów składanych jako trzeci przedmiot, jak . Wyżej wymienione postacie są uważane za hypercarry, więc potrzebują dużej ilości uwagi od strony sojuszników. Jednak dzięki dobremu osłanianiu, taki ADC może nakładać duże ilości spowolnienia na kilku przeciwników (dzieje się tak dzięki pasywce Runaans Hurricane oraz ).

Nie powinniśmy składać Lodowego Młota w każdej grze. W skrócie, jeżeli wygrywasz linię, możesz śmiało kupić ten przedmiot. Jeżeli jednak przegrywacie linię, wtedy lepiej zainwestować w coś innego.

Myślę, że build Rekklesa może być dobry w sytuacjach, kiedy wygraliśmy linię, a nie mamy w drużynie nikogo, kto mógłby rozpocząć walki drużynowe. Dzięki obszarowemu spowolnieniu, możemy łatwo kite’ować przeciwników. A Wy co myślicie o tym buildzie? Da radę go wyciągnąć w SoloQ?