League of Legends r.

Fiddlesticks pod obserwacją. Hotfix już dziś

Jak Fiddlesticks sprawuje się po reworku?

Fiddlesticks po reworku

Standardowo bohater znajdzie się pod obserwacją na kilka tygodni. Riot Scruffy poinformował:

Jak zwykle będziemy monitorować jego siłę i wprowadzać poprawki w kilku fazach, jeśli będą one potrzebne.

Typowe fazy to:

  1. Kilka pierwszych dni po wydaniu – jeżeli postać jest zbyt słaba lub zbyt silna, otrzymuje buffa lub nerfa w hotfiksie.
  2. Pierwszy tydzień po wydaniu – jeżeli w tym czasie postać nadal wymaga jakichś zmian, są one wprowadzane w najbliższym patchu.
  3. Kolejne tygodnie – bohater jest obserwowany pod kątem zmian jego siły już po tym, jak gracze nauczą się grać nim i przeciwko niemu. Poprawki są wprowadzane w poszczególnych aktualizacjach.

Rioter przyznał, że Fiddlesticks może być rzadkim przypadkiem, jeśli chodzi o tę ostatnią kwestię. Zazwyczaj w ciągu tygodni po wydaniu win rate bohaterów rośnie, ponieważ gracze uczą się grać daną postacią. Jednakże na niektóre jednostki – zwłaszcza te operujące mechaniką związaną z oszukiwaniem przeciwnika – znacząco wpływa także to, jak gracze uczą się grać przeciwko nim. Rozwijające się umiejętności przeciwników sprawiają, że win rate postaci potrafi spać – mimo że jej gracze radzą sobie na niej lepiej. Mimo wszystko jednak Riot liczy na to, że Fiddlesticks zachowa normalną krzywą uczenia się, jako że ma bardzo unikalny system walki na dżungli, który wymaga nieco czasu do nauki, jednak może też zapewnić wyjątkową efektywność w grze.

Wróćmy jednak do pierwszej fazy, w której właśnie się znajdujemy – jak się bowiem okazuje, już teraz Fiddle dostanie zmiany…

Hotfix Fiddlesticksa

Squad5lol zdradził, że Fiddlesticks dostanie buff w hotfiksie. Prawdopodobnie zostaną zwiększone obrażenia W, by poprawić jego szybkość czyszczenia dżungli, zapewnić więcej obrażeń w czasie i zwiększyć sustain.

Bountiful Harvest (W)

  • Obrażenia: 100-340 ⇒ 120-360.
  • Obrażenia w ostatnim interwale: 12-16% ⇒ 12-18% brakującego zdrowia.