League of Legends r.

Fiddlesticks 2.0. Jayfa powraca do tworzenia LEGO League of Legends

PS. Riot nie planuje współpracy z LEGO. A szkoda. Bo mogłoby to wyglądać właśnie tak.

Joss “Jayfa” Woodyard zafascynował subreddit r/leagueoflegends swoją pracą: przerażającym Fiddlesticksem, który już niedługo wejdzie na serwery live. Niedawno stworzył jego poprawioną wersję. Kim jest ten autor?

Jedną z pierwszych prac Jayfy była Rek’Sai z LEGO. Pięć lat temu stworzył ją jako pracę konkursową na League of Legends OCE. Okazała się na tyle dobra, że zwyciężyła w konkursie. Chwila, Rek’Sai została wydana w… 2014 roku?! Jak ten czas pędzi…

Rek’Sai Jayfy, 2015 r.

Twitch jego brata, 2015 r.

Fiddlesticks 1.0

Fiddlesticks 1.0 / Jayfa

Fiddlesticks 2.0

League of Legends / Fiddlesticks MOC Lego

League of Legends / Fiddlesticks MOC Lego / Jayfa

League of Legends / Fiddlesticks MOC Lego / Jayfa

Fiddlesticks to jego druga praca związana z League of Legends. Przez te pięć lat ciągle się rozwijał i tworzył inne figurki, które zobaczycie niżej.

Autor zapewnia, że każdy pojedynczy klocek w jego Fiddlesticksie jest oficjalną, oryginalną częścią z zestawów LEGO. Żadna z zastosowanych części nie jest customowa. Nawet widoczne przy złączeniach kończyn gumki recepturki (pochodzą z zestawów technicznych LEGO), czy nawet widoczny na głowie Fiddle’a materiał (pochodzi z dużego zestawu Star Wars, był fragmentem ubrania Rey).

W niektórych pracach pojawia się słowo “MOC” (My Own Creations). W żargonie hobbystów LEGO oznacza to własnoręczne prace z wykorzystaniem różnych klocków.

League of Legends × Lego?

“Nie ma takich planów”

Pod redditowym postem o Fiddlesticksie wywiązała się cała dyskusja na temat tego, jak owocna mogłaby być współpraca LEGO z League of Legends, a w szczególności widok Aatroxa czy Mordekaisera jako Bionicle’a. Riot Kindlejack, tytułujący się jako wielki entuzjasta LEGO i Fiddlesticksa, poczuł się zobligowany, by powiedzieć, ze Riot nie ma planów współpracy z LEGO. Szkoda. [Źródło] Warto wspomnieć, że LEGO nawiązywało już współpracę z twórcami gier, m.in. z Blizzardem w ramach Overwatcha.

Pozostałe prace Jayfy

Warto wspomnieć, że pod prawie każdym postem z nimi autor musiał sprostować, że nie jest to render, a pracę wykonał samodzielnie.

Huntsman – Plague Mech: Pi

 Huntsman - Plague Mech: Pi / Jayfa

Dung Beetle – Plague Mech: Kappa

 Dung Beetle - Plague Mech: Kappa / Jayfa

Hector, The Inventor

 Hector, The Inventor / Jayfa

Oracle Dragon

 Oracle Dragon / Jayfa

Azazel

Azazel / Jayfa