League of Legends r.

Maestria 6. i 7. poziomu – FAQ

Zdobywanie maestrii 6. i 7. poziomu jest trochę inne niż w przypadku pierwszych 5 tierów. Przyjrzyjmy się dokładnie najczęściej zadawanym pytaniom na ich temat.

  • Więc potrzebuję tokenów maestrii i niebieskiej esencji, postaci lub jej fragmentu. Jak je zdobyć?

Fragment postaci możemy dostać otwierając skrzynię Hextech. Niebieską esencję dostajemy rozbijając fragmenty postaci. Tokeny maestrii dostajemy razem z oceną S-, S lub S+ grając postacią, na której mamy co najmniej poziom 5. Postać możemy wylosować łącząc w warsztacie 3 fragmenty jakichkolwiek postaci.

  • Brakuje mi niebieskiej esencji. Jak mogę zdobyć więcej?

Otwieraj skrzynki i rozbijaj więcej fragmentów postaci. To jedyny sposób.

  • Mam dużo skrzyń. Skąd wziąć klucze?

Są na to 2 sposoby – klucz można kupić za 125 RP lub złączyć ze sobą 3 fragmenty w Warsztacie Hextech. Fragment klucza można otrzymać wyłącznie po wygraniu gry. Szansę na zdobycie fragmentu zwiększa ilość znajomych, z którymi jesteśmy w premade. Nasza ocena ma niewielki wpływ na szansę zdobycia klucza. Ilość posiadanych skrzyń nie ma wpływu na szansę zdobycia fragmentu klucza. Każdy kolejny fragment będzie coraz trudniejszy do wydropienia.

  • Riot po prostu leci na kasę. Zamierzają chociaż pozwolić nam na zdobywanie wyższych poziomów maestrii za IP?

Istnieje na to szansa. Przytaczając słowa jednego z pracowników Riotu: “Planowaliśmy dodać fragmenty postaci za IP razem z 6. i 7. poziomem maestrii, ale napotkaliśmy kilka przeszkód.”

Reklama

  • Określenie “maestria” wydaje się być niewłaściwe. Wystarczy rozegrać jedynie 2 gry z oceną S-, S lub S+, aby zdobyć poziom 6 i 3 gry na poziom 7. Czemu nie zostanie to delikatnie utrudnione?

System maestrii nigdy nie odzwierciedlał umiejętności posiadacza postaci, ale jego doświadczenie w grze nią. Granie postacią na dobrym poziomie może znacznie przyspieszyć uzyskiwanie maestrii, ale fakt, że widzimy baner poziomu 7. wcale nie oznacza, że będziemy grać przeciwko utalentowanemu przeciwnikowi.

  • Miałem bardzo dobre staty na koniec meczu i dostałem A+, a mój sojusznik trochę słabsze i uzyskał S-. Czemu dostałem gorszą ocenę z wyższym KDA?

Twój wynik nie jest porównywany z tym, jak grali Twoi sojusznicy, czy przeciwnicy, ale z tym, jaki wynik osiągali wszyscy gracze grając konkretną postacią na konkretnej pozycji. Grając Lux na midzie musisz spełniać zupełnie inne wymogi, niż grając Alistarem na supporcie. Oceny są obliczane na podstawie tego, ile osób zagrało konkretną postacią na konkretnej roli lepiej, a ile gorzej od Ciebie.

  • Nie mogę znaleźć żadnych oficjalnych informacji, co muszę zrobić, aby uzyskać ocenę S po grze. Czemu to przed nami ukrywają?

Riot nie chce, abyśmy zdobywali S, ponieważ robiliśmy wszystko, aby spełnić określone wymogi. Skrzynki oraz klucze mają być zdobywane dzięki naszej dobrej grze, a nie sztucznemu spełnianiu określonych wymogów. Na podstawie obserwacji graczy możemy się domyślać, co ma na to wpływ.

  • Co muszę zrobić, aby dostać S? Pomimo bardzo dobrego KDA otrzymałem jedynie A+.

KDA to tylko jeden z czynników. Skupianie się jedynie na mordowaniu przeciwników nie jest do końca dobrym sposobem. Dobra farma też ma duże znaczenie przy obliczaniu Twojej oceny. Skupiaj się na zabijaniu minionów, szybko ulepsz trinketa, warduj więcej, kupuj pink wardy i skup się na objectivach. Wszystko to determinuje Twoją ocenę.

  • Wydaje mi się czy zdobycie S grając jako support, albo jungler jest niemożliwe?

Nie jest to prawda. Na każdej roli udało mi się już dostać S. Jeśli spędzisz cały mecz bez ruchu pilnując swojego ADC lub zapominasz o farmieniu w dżungli, Twoja ocena spada. Pamiętaj o wardowaniu mapy. Jako jungler zabijaj neutralne stwory i gankuj odpowiednio często. Jeśli zasłużysz, na pewno dostaniesz satysfakcjonującą ocenę.

  • Miałem wspaniałe staty grając Lucianem ADC, Ahri na midzie, albo Ekko na topie. Dlaczego nie dostałem S?

Grasz najczęstszymi pickami, więc musisz postarać się bardziej. Aby dostać dobrą ocenę na najpopularniejszych postaciach należy liczyć się z tym, że spora ilość osób osiąga nimi bardzo dobre wyniki podnosząc poprzeczkę. Spróbuj się lepiej podszkolić w grze nimi, albo przestaw na rzadziej spotykane postacie, jak Yorick, Viktor, czy Quinn.

[latest_posts category=”leagueoflegends” count=”9″]