League of Legends r.

Fan podjął wyzwanie: oto jego propozycja nowego sklepu z chromami

Sklep z chromami pozostawia wiele do życzenia. Wyszukiwanie i przeglądanie chrom jest bardzo uciążliwe, zwłaszcza jeśli nie jesteśmy pewni, co właściwie chcemy kupić. Jeszcze gorzej to wypada, gdy aktywne jest Emporium Esencji - znalezienie wtedy przecenionych chrom wydaje się dalekie od wygody. Jeden z fanów gry postanowił zaproponować nowy projekt sklepu z chromami.

Autor propozycji: Stefano Lau

Jak sklep wygląda teraz?

Jak mógłby wyglądać?

Autor jako UX designer zadbał nie tylko o kwestie wizualne, ale też o funkcjonalność. Jego propozycja zapewnia użytkownikowi nie tylko większą estetykę, ale przede wszystkim lepszą organizację i konsekwencję w układzie chrom.

Co najważniejsze, chromy są bardziej widoczne (najechanie na miniaturę zmienia wersję większej wyświetlanej chromy), ale jednocześnie zajmują stosunkowo niewiele miejsca: obecnie wyświetlenie sześciu chrom wymaga sześciu pól w sklepie, czyli połowy widocznej przestrzeni. W propozycji autora sześć chrom (lub więcej) zajmuje nieco więcej niż 1/4 przestrzeni.

Autor zaproponował także wprowadzenie sekcji z proponowanymi chromami dla użytkownika.

Nie można też pominąć kwestii, która znacznie ułatwiłaby poruszanie się po sklepie: filtry. Obecnie sklep z chromami posiada tylko możliwość wyświetlenia również posiadanych chrom (a nie tylko możliwych do zakupu). Autor projektu proponuje wprowadzenie trzech nowych opcji:

  • wyświetlanie chrom tylko do posiadanych bohaterów,
  • wyświetlanie chrom tylko do posiadanych skórek,
  • wyświetlanie chrom z limitowaną dostępnością.

Symulacja sklepu

Najedź kursorem na poszczególne elementy sklepu lub zmień slajd.