League of Legends r.

Fala włamań i kradzieży – chroń swoje konto

Zauważyłeś coś podejrzanego na swoim koncie? A może znikają Ci RP? Mogłeś paść ofiarą włamania. Sprawdź jak temu zapobiec!


Hackerzy już dość dawno odkryli sposób na to, jak dostać się na nasze konta bez naszej zgody. Teraz jednak zaczyna się prawdziwa fala kradzieży i włamań… Czy to wina obniżenia progu doświadczenia potrzebnego do zdobycia 30 levelu? Jak ochronić swoje konto?

konto hacker

Zabezpiecz konto przed kradzieżą

Zasady są banalnie proste, jednak z tego, co widzieliśmy, wynika, że nie dla wszystkich jest to takie oczywiste. Hackerzy kradną nazwę konta i hasło, przez co niemal niemożliwością jest zabezpieczenie się przed trollami, które postanowią pograć sobie na nasz koszt, jednak jeśli nie będziemy ostrożni, konto możemy stracić na zawsze.

  • Zweryfikuj swój e-mail. Dzięki temu złodziej traci możliwość zmiany właściciela danego konta.
  • Nie używaj tej samej kombinacji loginów i haseł do gry i poczty. Uwierzcie, tacy ludzie wpadną na to, by użyć tego samego hasła gdy widzą login Siwy30PL i adres poczty ***[email protected] – inaczej, gdy zobaczą *****[email protected]
  • Im dłuższy login e-maila, którego używasz, tym mniejsze prawdopodobieństwo, że hacker odkryje, jak naprawdę brzmi Twój adres. Łatwiej wpaść na trzy zasłonięte gwiazdkami znaki, niż na dziesięć.
  • Regularnie zmieniaj hasło. To słabe zabezpieczenie, jeśli hacker i tak jest w stanie je ukraść, jednak zawsze istnieje cień szansy, że zmienisz je tuż po kradzieży.
  • Nie chomikuj RP na koncie. Ktoś, kto ma do niego dostęp może Ci je wydać – obudzisz się wtedy ze wszystkimi skinami dla Urgota, lub co gorsza – oprócz Urgota – będziesz zmuszony do grania w Brazylii. Wrzuć sobie tę kasę do skarbonki i kup RP, gdy będziesz ich potrzebował.
  • Na litość boską, przy loginie Siwy30PL, dobrym hasłem nie będzie Siwy30PL. Ani Siwy30PL1. Siwy30PL123 to też beznadziejny pomysł. Wpisz sobie tam coś bardziej kreatywnego, jakaś Czongolungma30 czy inna Makolągwa93PL, jak już to PL koniecznie chcesz tam mieć.
  • Dla własnego dobra, trzymaj się z daleka od BoLi i innych programów o wątpliwej reputacji. Hasła niejednokrotnie wyciekały przez dziurawe oprogramowanie, a chyba lepiej pomęczyć się dywizję niżej, niż stracić cały czas i wszystkie pieniądze poświęcone na Twoje konto.
  • Nie podawaj hasła nikomu. NIKOMU. Żadnym kolegom, żeby coś sobie sprawdzili czy pograli, żadnym boosterom, NI-KO-MU. Nie chodzi o kwestię zaufania do tej osoby, a o zwyczajne kwestie bezpieczeństwa. Nigdy nie masz pewności, czy ich konto nie zostało zhackowane i nie oddajesz dobrowolnie hasła w ręce złodzieja. Poza tym nie wiesz też, czy samemu koledze/kuzynowi coś nie odwali…

Mamy nadzieję, że sytuacja niedługo się uspokoi, a my będziemy mogli odetchnąć z ulgą – nawet jednak, gdy tak się stanie, warto dodatkowo zabezpieczyć konto. Nie znasz dnia ani godziny, kiedy padnie na Ciebie.

[latest_posts category=”leagueoflegends” count=”9″]