League of Legends r.

FAKE przeciek przedsezonu s10: wieże w dżungli, usunięcie teleportu, nowy przedmiot wyłączający wieże

Pojawił się przeciek dotyczący przedsezonu s10, który dla wielu może wyglądać realistycznie. Zawarto w nich informacje na temat wież w dżungli, usunięcia teleportu i nowego przedmiot wyłączającego wieże. To jest fejk - nie dajcie się nabrać. Informację opublikował Chap, znany e-sportowiec z Francji.

FAKE przeciek przedsezonu

Alexis “Chap” Barret gra jako dżungler z zespołem Lunary. Gra również w Solary, drużynie złożonej ze streamerów. Na swoim Twitterze posiada ponad 160 000 obserwujących. To właśnie tam opublikował informację dotyczącą przecieku przedsezonu.

Z góry uprzedzam – na nic się nie nastawiajcie. Są twarde dowody na to, że to fejk – i zamierzam je przedstawić.

Wpis z Twittera Chapa:

Wymienia on “nowe” funkcjonalności w przedsezonie:

  • nowe wieże w dżungli,
  • usunięcie czaru Teleport,
  • dodanie nowego przedmiotu umożliwiającego wyłączanie wież.

Wieże w dżungli

Wieże w dżungli występowały w trybie Nexus Blitz. Wprowadziło to odrobinę świeżości w rozgrywkach w League: budowle były niezniszczalne, co wymuszało na graczach skupienie się na alejach zamiast gonienia za chronionym przez wieżę wrogiem. Ułatwiało to możliwości ucieczki z trudnych sytuacji.

Pomysł przypadł do gustu graczom z Nexus Blitz.

Widoczna na powyższym screenie z “wycieku” wieża została naprawdę źle wklejona. Zwróćcie uwagę na ziemię przed nią: jest zieleńsza niż na pozostałej części SR, zbyt rozmazana, zbyt jasna, zbyt niedopasowana (zwłaszcza ze swojej lewej strony)… i chyba też osadzona w nieodpowiednim miejscu. Nie jest aby za blisko reda?

Ten “dziwny tekst po lewej” zawdzięczamy programowi League Director. Umożliwia włączenie trybu wolnej kamery i nagrywanie niezwykłych cinematiców z LoL-a w nagranych wcześniej powtórkach. Jego podstawowe funkcjonalności możecie zobaczyć na tym filmie na YT od Riot Rainslight.

 

Usunięcie Teleportu oraz nowy przedmiot

Zdjęcie ekranu nigdy nie jest rzetelnym źródłem informacji.

Nowym przedmiotem byłby Corrupting Orb. Kosztowałby 850 sztuk złota, zapewniał dodatkowe 350 pkt. many (i zdrowia?). Jego aktywnym efektem byłoby wyłączanie wież w dżungli na 15 sekund (i wrogich wież na 7 sekund) – wszystko z 80 sekundowym cooldownem. Wygląd przedmiotu przypomina jedną z tysiąca ikon z League, być może związaną z Pick’em.

Pod spodem znajduje się informacja o usunięciu Teleportu.

Przedmiot wyłączający wieże

Istnieje już taki przedmiot. Nazywa się Ohmwrecker (Omowy Niszczyciel). Kosztuje 950 szt. złota,  zapewnia +300 zdrowia, do tego pancerz, bonus do podstawowej regeneracji zdrowia i CDR. Jego unikalny efekt pozwala na wyłączenie wieży na 3 sekundy.

Unikalne:
Uniemożliwia pobliskim wrogim wieżom atakowanie przez 3 sekundy (120 sek. odnowienia).
Tego efektu nie można użyć przeciwko tej samej wieży więcej niż raz na 8 sekund.

Przeliczniki wyglądają zbyt podobnie. Różnią się funkcjonalnością. Ale odrzuciliśmy już prawdziwość pierwszego screena z wklejoną wieżą.

Nie ma żadnych przesłanek ku temu, by uwierzyć w taki przedmiot.

Usunięcie Teleportu

Możecie usunąć mikstury many. Możecie usunąć Deathfire Grasp. Możecie usunąć kupowane wzmocnienia dla butów i startowych przedmiotów w dżungli. Ale Teleportu nie usuniecie.

Teleport przechodził pewne zmiany: zwiększano czas odnowienia, zmieniano jego mechanikę. Nigdy jednak nie pojawiła się przesłanka ku temu, by całkowicie usunąć Teleport. To byłoby jak usunięcie Flasha!

11 października tego roku pojawił się artykuł “Przedsezon 2020: cele i plany“. Pojawiło się tam stwierdzenie, że jednym z planów Riot Games jest zwiększenie wpływu górnej alei na grę.

Czar jest najczęstszym wyborem top lanerów – pozwala im na zwiększenie swojej mobilności i możliwość szybkiego reagowania na różne sytuacje na mapie. Usunięcie Teleportu znacząco zmniejszyłoby rolę topa.

 

 

Kolejna nowa wieża… na bocie?

Przy okazji kolejny ze screenów. Widzimy na nim całkiem ładną “wieżę” w stylu pomniejszonej wersji altany z bazy. Znajdowałaby się na bocie. Rzetelność screena mają zwiększyć “tajemnicze okienka” z opcjami, jakby screen wyciekł bezpośrednio od twórców gry, które – znowu – są częścią League Director.

Wieża natomiast jest fanowską pracą Jacob Wheat. Dodano przed nią schody, by jakoś wrzucić ją do mapy.

 

Źródło: https://www.jacobwheatga.com/projects/k43rvx?album_id=49488

 

Jak być na bieżąco z przedsezonem?

Chyba się spodziewasz, co napiszę – czytaj How2Play.

A jeśli wolisz się męczyć, followuj 150+ rioterów na Twitterze, ustaw sobie powiadomienia na nowe znaki towarowe Riot Games, czytaj reddita co kilka minut… i miej nadzieję, że żaden post z niego nie zostanie usunięty. A uwierz, to zdarza się całkiem często. A, no i weryfikuj prawdziwość informacji – nawet rioterzy nie są nieomylni.

Codziennie śledzimy wszystkie ruchy Riot Games, o których chętnie informujemy Was na naszych social mediach. W szczególności zachęcam do dołączenia do jednej (lub obu) z naszych grup: ściśle powiązanym z LoL-em Nie śpię, bo gram w LoL-a i luźniejszym Armia H2P | Spartanie.

Tyle na dziś. Trzymajcie się!