r.

Dziś debiutuje nowy zespół k-popowy. Czy w jego teledysku nie jest za dużo K/DA – POP/STARS?

Czy to jeszcze inspiracja, czy już coś więcej? Fani League of Legends oburzają się wydanym dziś teledyskiem nowo powstałego zespołu aespa.

Dziś, tj. 17 listopada 2020 r., na rynku muzyki k-popowej pojawił się nowy gracz, a w zasadzie cztery nowe graczki: Karina, Giselle, Winter i Ningning. Wokalistki i tancerki tworzą razem grupę aespa, która zadebiutowała teledyskiem Black Mamba.

Sęk w tym, że w teledysku widoczne są bardzo wyraźne inspiracje teledyskiem POP/STARS zespołu K/DA i pracami Tima Helgerta. Niektórzy też sugerują zbytnie nawiązania do teledysków (G)-IDLE. Skupmy się jednak na K/DA – wydaje się, że to właśnie zespołem z League of Legends aespa inspiruje się najbardziej – co nie umknęło uwadze graczy.

Teledyski

aespa – Black Mamba

K/DA – POP/STARS

(G)-IDLE – Lion

Porównanie

Maska Akali

Fragment z K/DA – POP/STARS:

Fragment z aespa – Black Mamba:

Kompozycja z K/DA – POP/STARS

Screeny i fragment z K/DA – POP/STARS:

Fragment z aespa – Black Mamba:

Temu fragmentowi (a właściwie motywowi łąki w wagonie)  zarzucono również podobieństwo do pracy autorstwa Tima Helgerta:

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Timo Helgert (@vacades)

Telefon

Fragment z aespa – Black Mamba:

Praca autorstwa Tima Helgerta

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Timo Helgert (@vacades)

Wirtualne awatary

Nowy zespół k-popowy ujawnił także wygląd swoich awatarów, które będą towarzyszyć im podczas ich występów: ae-Karina, ae-Winter, ae-Giselle i ae-Ningning. Są one widoczne również w teledysku. Ponownie zarzuca się im zbyt dużą inspirację postaciami z K/DA.

K/DA

Wirtualne awatary grupy aespa