League of Legends r.

Drużynowe skiny trenerów? Kim chciałby zostać trener SKT T1?

Trener to bardzo często niedoceniana osoba. Wraz z resztą sztabu układa strategie, eliminuje słabości graczy oraz pomaga im wykorzystywać ich mocne strony podczas walk na Polach Sprawiedliwości. Jest to zresztą tylko część jego obowiązków. Czy za te zasługi szkoleniowcy zwycięskich drużyn powinni zostać uhonorowani swoją własną skórką?

SKT T1 logo

kkOma to jedna z najbardziej zasłużonych osób, jeśli chodzi o koreańską scenę League of Legends. Od sezonu 3 prowadzi SKT T1, czyli dwukrotnych mistrzów świata. Jest w dużej części odpowiedzialny za sukces takich graczy jak Faker, Bengi czy Bang. Pod jego wodzą drużyna zakwalifikowała się również na tegoroczne Worldsy, po czym wyszła z grupy na 1 miejscu, a w ćwierćfinałach pokonała chińskie Royal Never Give Up, przechodząc do półfinałów. Ze względu na wysoką klasę zawodników i sprzyjającą im metę, koreańska ekipa jest poważnym kandydatem do zdobycia Summoner’s Cupu już po raz trzeci. W wywiadzie dla The Rift Herald, trener został zapytany, do jakiego championa chciałby dostać skina, jeśli Riot przewidywałby skórkę drużynową dla trenerów, a Faker i spółka sięgnęliby ponownie po puchar.

kkOma SKT t1

Co to za bohater?

Okazało się, że jest nim zło wcielone, czyli Teemo! kkOma stwierdził, że byłby to idealny wybór ze względu na znaczenie jego pseudonimu, czyli “małe dziecko”. Przez fakt, że niedługo zostanie wypuszczona skórka Lil’ Devil Teemo (o czym możecie poczytać tutaj >klik<), szansa na to, że stworzono by kolejne wcielenie szatana dla szkoleniowca SKT, jest mała, jednak podobna sytuacja miała już miejsce wcześniej. Mata, grający w sezonie 4 w barwach Samsung White, zdecydował się na Thresha, mimo że niewiele wcześniej wystąpił on w serii Blood Moon.

Lil' Devil Teemo splashart

Moim zdaniem byłby to świetny sposób na nagrodzenie wysiłków kkOmy, zwłaszcza że nie każdy coach może się pochwalić takimi osiągnięciami jak on. Zarówno wśród swoich podopiecznych, jak i poza murami ośrodka SKT cieszy się on dużym szacunkiem i wielu uznaje go za autorytet.

A jakie jest Wasze zdanie w tej sprawie? Może jakiś inny trener zasługuje na drużynowego skina? Osobiście uważam, że Ziggs lub Rumble charakteryzowani na Pr0lly’ego cieszyliby się sporą popularnością, zwłaszcza wśród fanów H2K, za których trzymam kciuki. Zapraszam do dyskusji w komentarzach.