League of Legends r.

Szczegółowy poradnik cz. V – DRAVEN!

Egoistyczna, skupiona moc wstąpi dzisiaj w Wasze niedoświadczone móżdżki pod wpływem czytania najbardziej samolubnego poradnika. W piątej już części przyszedł czas na mojego ulubionego (poza Ekko i paroma innymi oczywiście) bohatera - potężnego kata z dolnej alei!

Nie licząc Jayce’a, nie robiłem jeszcze szczegółowego poradnika z ADC w roli głównej. Był Młotek Mid, Ekko Mid, Illaoi Top oraz J4 w lesie. Po dobrnięciu do końca tego materiału, pozostanie jedynie wyczekiwanie na supporta…

Chciałbym zaznaczyć, że poradniki nie są tworzone dla łopatologicznych postaci takich jak Annie czy Garen, zawsze są to championi wymagający nieco większego nakładu pracy wykonywanej przez neurony i nie zamierzam przerywać tej kazirodczej ścieżki. Tak więc – ZACZYNAMY!

Linie

Mistrz Draven radzi sobie wszędzie, ale dwiema najlepszymi drogami są:

 • Bot – Najczęściej wybierana linia. Daje możliwość feedowania się nie na 1, a na 2 przeciwnikach! Dodatkowo najczęściej gramy z sojuszniczym supportem, a nawet z kimś chociażby nie w połowie tak doskonałym, jak Draven – możemy zdziałać cuda!
 • Top – Oczywiście nie sprawdzi się, gdy przeciwnikiem będzie Camille czy Rengar. Górną linię bierzemy w przypadku grania na mało mobilne postacie (Garen, Poppy, Illaoi, Maokai). Spustoszenie i masakra będą razem z nami, gdy będziemy dziergać na toporach szaliki z wnętrzności wrogów!

Jeżeli kogoś nie satysfakcjonują powyższe wyjaśnienia, dostanie w łeb toporem to zapraszam na mój osobisty Facebook…

Przedmioty

I tutaj Was zaskoczę – nie podam grup ofensywnych i defensywnych itemów, po prostu wymienię wszystkie możliwe do zbudowania rzeczy i podam najlepsze bulidy.

Draaaaaavvenn!

 •  Youmuu – Obecnie raczej słabsza opcja, po zmianach przestało być budowane na postaciach niebędących zabójcami… Moment, zapomniałem – DRAVEN JEST ZABÓJCĄ!
 •  Infinity Edge – Najbardziej kluczowy item, pozwoli zmaksymalizować zadawane przez Dravena obrażenia. Warto zbudować go już jako drugi, trzeci przedmiot.
 •  BT – Heal jest dla Dravena najsilniejszą (poza obrażeniami) statystyką. 20% life stealu i shield czynią z niego ciężkiego Dravena do zgryzienia!
 •  Phantom Dancer – AS i krytyki w połączeniu z pasywem pozwalają Dravenowi na tańczenie wokół tanków!
 •  FIRECANON – Ta mała kurwARMATA umożliwi inicjowanie przez Dravena walk 1 vs 5 z ogromnego dystansu!
 •  Frozen Mallet – Z nim już NIKT NIE WYWINIE SIĘ DRAVENOWI!
 •  Shiv – Kosa daje Dravenowi niesamowitego POWER SPIKE’A, gdy przy AA nagle jebnie piorunem…
 •  Berserkery – Standardowe buty dla ADC… Wiecie kim jest Draven? Tak, to także ADC, macie rację!
 •  TBC – Stackujące się przebicie pancerza jest bardzo przydatne dla postaci spamujących toporami. Dla Dravena będzie idealny, jeżeli przeciwnicy mocniej biją!
 •  Merce – Draven nie może zwyczajnie wpaść w zastój, te niesamowite Jordany sprawiają, iż właściciel jest mniej podatny na wszelkie CC!
 •  Kradziej Esencji – Przydatny zwłaszcza na URF-ie… (żarcik). Jest to jeden z lepszych możliwych do złożenia na Dravenie przedmiotów. 20% szans krytycznych, masa obrażeń, CDR i przydatny pasyw to aspekty, dzięki którym jest wart swojej ceny…
 • QSS – Żeby Draven się uwolnił. Item vs mocnym APC.
 •  BotRK – Rzadko wybierany na DRAVENIE fioletowy mieczyk potrafi, mimo wszystko, sporo (bardzo sporo) namieszać i wywiercać trzecie dziury w dupach enemy!
 •  Drakharkarierhar – Draven to nie Ninja Cieni, jednak mimo wszystko, ten item jest dla niego bardzo wartościowy, zwłaszcza wtedy, gdy posiadamy już trochę “destrukcji” (skalowanie znaku to +200% lethality).
 •   Mortal Reminder – 45% dodatkowego przebicia pancerza, więcej chyba nie trzeba dodawać…

Sytuacyjne

 •  GA – Zbroja ze skrzydłami doda Dravenowi szczyptę szpanu połączoną z drugim życiem, taka drobnosteczka…
 • I chyba tylko GA
 •  (A jednak nie tylko): Ostrze Nocy – Speel shield, który jest aktywem tego itemu działa skutecznie, jeżeli przeciwnicy Dravena są Nautilusem, Ashe, Morganą, Bardem i Lux (mają w chuj CC).
 •  Baby a triple! Maw of Malmortius – Ten item jest Dravenowym tajnym czymś… AD, MR-y, a przede wszystkim świetny aktyw zapewniający ochronę przed magami!

Najlepiej sprawdzające się ustawienia

Kryty i ogromny DMG – coś, co gracze Dravena ubóstwiają (z wiadomych przyczyn). Do tego dochodzi trochę AS i kradzieży życia, co w finalnym efekcie pozwoli wysterylizować powierzchnię planety!Bulid pod “destrukcję” – Lethalitycośtam, potrafi być niezwykle skuteczny na Topie grając przeciwko Malphite’owi (pamiętajcie, górna linia w 90% na normalach)!

I w końcu itemizacja AD – life steal. Jeżeli od pierwszych minut wpadają Wam zabójstwa – ten wariant zapewni ich jeszcze więcej! Przeżywalność jest nieoceniona, gdy wpadamy na cudowny pomysł…

“Jestem Dravenem, mam 5/0, a przeciwna MF kuli się pod wieżą…
…a co tam, biegnę po nią!”.

(A to wszystko w 7 minucie…)

MaXXXowanie i reszta

Rozpoczynamy grę z Q (to chyba oczywiste, jednakże ja robię poradnik SZCZEGÓŁOWY, a to oznacza, że jest niemalże wszystko), następnie po wbiciu poziomu 2. dajemy punkcik w W. Dlaczego? Po złapaniu topora Dravena odświeża się CD pozostałego na “Gorącej Krwi”. Dzięki temu jesteśmy w stanie zabijać wrogów solo już od pierwszych minut gry, a jeżeli do tego dojdzie spowolnienie pochodzące z umiejętności “Z Drogi”… Dalej sami wiecie, jaką wiadomość zobaczy i usłyszy przeciwnik…

Więc podsumowując maksowanie, kolejność wrzucania skilli to:

R -> Q -> W -> E

Na linii dużo farmimy z przerwami na zrobienie 2 killi. Po pierwszym powrocie warto kupić trochę AS i life stealu. Pierwszą wieżę zostawiamy tak długo, jak będziemy zabijać, a kiedy skończymy – niszczymy ją, przed ostatnim AA pokazujemy maestrię postaci stopnia 4! Taka akcja sprawia najczęściej, że z gry wychodzi do 3 przeciwników! (Zauważyliście, jak długo nie było wspaniale brzmiącego słowa DRAVEN?).

Draven

Uwaga, leci! Od dzisiaj do końca świata zostaje rozpoczęta niesamowita promocja – 2 topory na ryj potrzebne do śmierci zamiast 3, dzięki buffom Q w patchu 7.1!

Specjalizacje

Draven NIE jest Jhinem, DLATEGO pozostają nam dwie specjalizacje:

 •  Warlord’s Bloodlust – Najlepiej działająca masterka na Dravenie, zapewni niesamowity heal i przeżywalność!

 

 • Oraz oczywiście  Fervor of Krater – nakładające się w nieskończoność AD, chyba wiadomo po co Dravenowi obrażenia?

Summonerki

Nie ma tutaj żadnych komplikacji, po prostu dajcie Dravenowi to, z czym będzie zabijał… Najlepiej czary typu:

 •  Heal – Standardowe gówno dla Dravena, chyba nie trzeba wyjaśniać dlaczego…
 •  Flash – Dla 99,(bardzo dużo dziewiątek)% postaci. Czar umożliwiający Dravenowi ucieczkę, jak i dobicie rannego przeciwnika.
 •  TP – Vincent udowodnił, że dla bardzo dobrych Dravenów ten czar jest lepszy niż Heal!
 •  PAL SIĘ KURWO PRZECIWNIKU!

 

I bonusik (nie BGC), czyli najlepszy team comp…

Z kim Draven może być w jednym teamie, aby zmaksymalizować szansę na zwycięstwo drużyny? Z jakimi sojuszniczymi bohaterami zrobi prawdziwą masakrę? Na pewno się domyślacie…

    

Tak! To NAJSKUTECZNIEJSZA DRUŻYNA NA ŚWIECIE!  Niesamowite comba, te piękne R-ki we wszystkich zakątkach mapy, po prostu coś niesamowitego! Draven nic nie poradzi na to, że jest najlepszy…

Znalezione obrazy dla zapytania Draven troll face

Polecam

~~Magda GEjseler

Garść przydatności

 • Miejsce upadku topora Dravena zależy od kierunku poruszania się i movement speedu przed rzuceniem go – wykorzystaj to!
 • R-ka Dravena resetuje swoje obrażenia za każdym razem, gdy zmieni kierunek o 180°.
 • Dmg z wzmocnionego Q autoataku Dravena może całościowo krytować!
 • Dravena nie da się zabić!
 • Draven nigdy nie przegrywa!
 • Draven zawsze Cię zniszczy!
 • Draven to jedyny znany gatunek Dravena!

Bez montage’u? Nie ma mowy – wspaniałe playsy ulta Draveńskiego!

I tak oto powolutku posunęliśmy (hyhy) się do końca V części szczegółowego poradnika z pierwszym ADC w roli głównej! Na koniec jeszcze chciałbym, dzieci, abyście odmówiły piękną modlitwę naszego Mistrza, działa ona usypiająco…

Następnie zapraszam do podziwiania wspaniałej galerii portretów Draveńskich!

A więc…

Draven Draven dravendrVen Draven Driven Draven Drejvenn Draven dravennnn DrVaveNnn Draven Draven Drovayen Draven Draven D’ raven DRAVEN Draven Draven Draven DRAVENDRAVEN drejven Draven Draven drovendrVen Draven Driven Draven Drejvenn Draven dravennnn DrVaveNnn Draven Draven Drovayen Draven Draven D’ raven Draven Draven drovendrVen Draven Driven Draven Drejvenn Draven dravennnn DrVaveNnn Draven Draven Drovayen Draven Draven D’ raven Draven DraVenn Draven DraDraven

…dobranoc, moje truskaweczki.

Znalezione obrazy dla zapytania Draven troll face

Znalezione obrazy dla zapytania Draven troll face

Jak oceniacie piątą część? Co myślicie o samym Dravenie? Kogo poza Dravenem chcielibyście zobaczyć za tydzień lub dwa? Czy wykorzystacie ten króciutki artykuł? Śmiało, komentujcie!