League of Legends r.

Dodatkowe IP zamiast honorowania?

Nie jesteście zadowoleni z obecnego systemu nagradzania graczy? Wolelibyście dodatkowe IP zamiast krótkiego komunikatu? Rozważmy to wspólnie!

Prawdą jest, że przy okazji zapowiedzi nowego systemu karania za flame, Ypherion powiedział o nadchodzących zmianach systemu honorowania – link.

Powyższa opcja zmiany jest propozycją ze strony jednego z użytkowników Reddita – Saki. Nie skomentował tego żaden z pracowników Riot, więc nie możemy tego traktować jako zapowiedzianą wcześniej zmianę.

Walcz honorowo

W chwili obecnej możemy komuś podziękować honorując go w kategoriach: Pomocny, Przyjacielski, Współpraca oraz Honorowy Przeciwnik. W wyniku tego rozwiązania, po grze uhonorowana osoba otrzymuje kilkusekundowy komunikat, że została doceniona w danej kategorii. Szybko on jednak znika i wszystko odchodzi w zapomnienie. Oczywiście po spełnieniu pewnych tajemniczych kryteriów za honory możemy otrzymać ozdobną wstążkę do naszej ramki w kolorze odzwierciedlającym nasze zasługi.

Rzadko jednak widuje się kogokolwiek ze wspomnianą wstążką, przez co ten system nie za bardzo się sprawdza.

A może tak dodatkowe IP zamiast tego wszystkiego?

Pomysł wymieniony wcześniej polega na tym, że po zostaniu uhonorowanym, zamiast komunikatu gracz otrzyma dodatkowe IP w zależności od ilości pozytywnych zgłoszeń. Czy to jest dobre rozwiązanie?

Zalety:

  • Rzeczywiście odczujemy wdzięczność naszych sojuszników i nie tylko.
  • Nie potrzeba jakichś wielkich sum IP do usatysfakcjonowania innych, nawet takie +25 powinno wszystkich zadowolić.
  • Zachęci to wielu graczy do poprzestania trollowania.

Wady:

  • Zbyt szybkie zarabianie IP, kiedy będziesz otrzymywać honory od znajomych.
  • Możliwy handel między graczami typu honor za honor.

Rozwiązanie wydaje się moim zdaniem dosyć ciekawe, jednak posiada swoje wady, które należałoby ograniczyć. Handel honorami był i będzie, więc tutaj nic nie zdziałamy, ale pomiędzy znajomymi można by ograniczyć opcję do np. 1 na 2 tygodnie i 3-5 razy w ciągu dnia.

Zatem uważam powyższą propozycję za wartą przemyślenia przez Riot. A co Wy sądzicie o tym pomyśle? Piszcie w komentarzach. 😀