League of Legends r.

Dlaczego skórki Invictus Gaming wyglądają identycznie? To przez gust Chińczyków

Tak, jest to oficjalna informacja z Riotu. Tak, skórki IG były projektowane zgodnie z gustem graczy z Dalekiego Wschodu. Tak, tytuł brzmi jak clickbait. Nie, nie jest clickbaitem.

Zanim przejdziemy do skórek Invictus Gaming, musimy sobie uświadomić pewne różnice pomiędzy serwerem Ameryki Północnej a Chin. Z powodu wielu różnic kulturowych preferencje graczy wobec postaci czy nawet stylu gry są zupełnie różne. Tak różne, jak muzyka pop w obu tych miejscach.

Top 16 postaci ze względu na “podoba mi się wygląd tej postaci”
regiony: NA i CN

NA

 1. Jhin
 2. Thresh
 3. Swain
 4. Azir
 5. Xayah
 6. Ahri
 7. Ekko
 8. Rakan
 9. Aurelion Sol
 10. Kayn
 11. Bard
 12. Kindred
 13. Irelia
 14. Braum
 15. Warwick
 16. Miss Fortune

CN

 1. Ahri
 2. Riven
 3. Caitlyn
 4. Ashe
 5. Sona
 6. Lux
 7. Jinx
 8. Jarvan IV
 9. Yasuo
 10. Zed
 11. Janna
 12. Irelia
 13. Miss Fortune
 14. Ezreal
 15. Lee Sin
 16. Xayah

Wspólny splash art skórek Invictus Gaming

Skórki były tworzone pod preferencje Chińczyków

To nie jest tajemnica. Przy tworzeniu skórek, również tych z Mistrzostw, Riot bierze pod uwagę region, dla którego one powstają. Invictus Gaming jest zespołem powołanym w Chinach, dlatego wygląd skinów jest dostosowany do preferencji przeciętnego Chińczyka grającego w Ligę Legend. Owszem, znajdą się i tacy, którym zupełnie nie będzie pasować wygląd postaci IG. Dlatego też Riot oczekuje od graczy odpowiedzi zwrotnych i z tego względu wydawane są ankiety z propozycjami skórek (Little Demon Tristana, Battlecast Illaoi).

Więc skórki Invictus Gaming są tworzone zgodnie z gustem Chińczyków. Ale jakie to są preferencje?

Riot Blaustoise mówi otwarcie: Chińczycy preferują podobne do siebie postacie. Na podstawie powyższego wykresu z top 16 bohaterów wyróżnił dwie główne grupy: atrakcyjni mężczyźni i atrakcyjne kobiety. Inaczej jest w przypadku serwera północnoamerykańskiego: tam liczy się głównie unikalność postaci, jej wyjątkowe cechy i rozpoznawalność odróżniająca ją od innych. Rozbieżność świetnie pokazują pierwsze miejsca rankingu: w regionie Ameryki Północnej zajmuje go Jhin, seryjny psychopata dążący do piękna, a w Chinach jest to Ahri, flagowa lisica w grze.

Interesujące różnice w rankingu “podoba mi się wygląd tej postaci” zdaniem riotera pomiędzy serwerami NA i CN:

 • Sona: 35 miejsce w NA, 2 miejsce w CN,
 • Caitlyn: 91 miejsce w NA, 9 miejsce w CN,
 • Bard: 11 miejsce w NA, 106 miejsce w CN,
 • Lee Sin: 71 miejsce w NA, 12 miejsce w CN.

Przy okazji w trakcie dyskusji Riot Stellari zgodziła się z jednym z graczy, że potrzebujemy nowego skina dla Barda. Czy to zapowiedź? Oby tak!