League of Legends r.

Dlaczego Riot zamierza bardziej skupiać się na nowych postaciach niż reworkach?

Jeden z graczy, Winterkill, zarzucił, że Riot bardziej ceni sobie nowych bohaterów niż starych. Skąd  ten wniosek? W grze pojawia się coraz mniej reworków, a o nowych postaciach mówi się coraz częściej. Czy rzeczywiście jest to zasadne oskarżenie?

Reav3, jeden z rioterów, postanowił przedstawić, jak wygląda ta kwestia od strony twórców gry:

Naszą główną intencją robienia mniejszej liczby reworków i wydawania większej liczby postaci jest troska o graczy, poza tym w ostatnich latach otrzymywaliśmy od nich wiele uwag na temat nowych postaci i VGU.

Po pierwsze, kiedy mówiłem “mniej VGU”, nie miałem na myśli zupełnego ich zaprzestania, chodziło mi wyłącznie o to, że chcemy delikatnie zwolnić. W przyszłości nadal powinno się pojawiać dużo aktualizacji, po prostu nie tak dużo, jak w zeszłym roku.

Rioter wyjaśnił też inną kwestię:

Jest wielu gracze, którzy dzielą się swoim spojrzeniem, którzy chcą, by zreworkować ich maina, by go zmienić. Musicie jednak zrozumieć, że istnieje również wielu innych graczy, którzy uwielbiają danego bohatera i czuliby się sfrustrowani, gdyby został on zaktualizowany, nawet jeśli inny gracz uważa, że dzięki temu ta postać stanie się lepsza. Musimy się troszyć również o tych graczy – i zawsze, gdy przygotowujemy VGU, wywołujemy wielki zamęt i frustrację wśród graczy, którym zmieniamy ulubioną postać. Nowi bohaterowie generalnie nie wiążą się z takim bólem dla gracza.

Twórcy gry nie chcą więc zupełnie zaprzestać reworków – mają zamiar się nimi zajmować tak, aby gra wydawała się nowoczesna i aktualna. Kandydaci do reworków jeszcze nie są tak przedawnieni, żeby śpieszyć się z ich aktualizacjami.

Przy tym temacie Reav3 wymienił też kilka postaci, które są wysoko na liście postaci oczekujących na rework. Są to:

  • Fiddlesticks,
  • Dr Mundo,
  • Skarner.