League of Legends r.

Dlaczego Riot wydaje teraz tak dużo postaci?

Trzy nowe postacie w trzech patchach z rzędu - to wyjątkowa sytuacja w League of Legends. Dlaczego Riot zdecydował się na taki ruch?

Ostatnio Riot wydaje postacie z wyjątkową częstotliwością:

  • patch 9.22 – Senna,
  • patch 9.24 – Aphelios,
  • patch 10.1 – Sett.

Do tej pory taki układ nowych postaci raczej się nie zdarzał – twórcy gry zachowywali przynajmniej kilkutygodniową przerwę pomiędzy poszczególnymi postaciami (a zazwyczaj 2-3 miesiące). Z czego to wynika? Kwestię tę wyjaśnił Riot Scruffy.

Jesteśmy tak samo podekscytowani, jak wy, jednak naszym obecnym celem nie jest przyśpieszenie wydawania nowych bohaterów i reworków.

Rioter wyjaśnił, że czasami lepiej skupić się na tym, żeby zrobić coś dobrze, niż na tym, żeby wpasować się w idealny harmonogram. Prowadzić to może do nagromadzenia pewnych projektów w danym okresie – jak w tym przypadku. Nie oznacza to, że będzie to stała tendencja.

Spodziewajcie się, że kolejne rzeczy nieco zwolnią, a 2020 rok będzie podobny do 2019 w kontekście wydań nowych bohaterów.

Scruffy dodał też, że te trzy postacie (Senna, Aphelios i Sett) są dobrą reprezentacją podejścia twórców do złożoności i trudności bohaterów. Razem tworzą one zróżnicowaną grupę postaci o różnym poziomie trudności, złożoności i dostępności, dzięki czemu znajdą odbiorców w różnych grupach graczy. Z podobnym nastawieniem przygotowywani są bohaterowie i reworki na rok 2020.