r.

Dlaczego gracze nie korzystają tak często z Mobalytics? Poznajcie Mobalytics.gg

[Informacja handlowa] Analizuj tier listy, sprawdź swoje silne i słabe strony w grze, ustanawiaj cele i stań się lepszym graczem.

Tier listy

Największa zaleta Mobalytics to ich tier listy, które zupełnie wyróżniają się na tle konkurencji (np. OP.GG – o czym możecie przeczytać tutaj: OPGG vs Mobalytics). Portal tworzy własne dzięki pracującym tam analitykom. Są to: Hewitt “prohibit” Benson (analityk e-sportowy z Challengera), Adam “Morïarty” Isles oraz Will “Picklepants” Burton.

Tier listy Mobalytics pojawiają się w okolicach dnia patcha na podstawie ścisłych analiz zespołu. Tworzone są dwie tier listy: ogólna i dla graczy z high ELO.

Ogólna, skrótowa

Widoczna jest od razu po wejściu w zakładkę Tier List. Po kliknięciu w którąkolwiek z postaci zobaczycie sugerowany build, summoner spelle, najlepsze runy, kontry i przeciwkontry.

Co ciekawe, każda z postaci posiada własne obramowanie pokazujące poziom trudności danej postaci. Czerwone są najtrudniejsze, pomarańczowe – trudne, niebieskie – średnie, a szare – proste do opanowania. Nie zapominajmy jednak, że proste postacie mogą tak naprawdę oznaczać easy to play, hard to master.

Ogólna, szczegółowa

Po kliknięciu w “Jump to General Tier List” zobaczymy dokładną infografikę poświęconą różnym tierom postaci: S (optymalne), A (świetne), B (dobre).

Ogólna tier lista dla patcha 9.11. Kliknij, aby powiększyć. // Źródło: Mobalytics.gg

Zaawansowana, szczegółowa

Portal skupia się nie tylko na nowych graczach. Zawiera również szczególnie cenne wskazówki dla graczy z wyższych dywizji.

Tier lista dla patcha 9.11 dla graczy z wysokiego ELO. Kliknij, aby powiększyć. // Źródło: Mobalytics.gg

Wszystko o postaciach

Strona zapewnia możliwość filtrowania postaci według roli, klasy i krzywej nauki.

Przykładowo, wchodząc na stronę Sejuani, mogę wybrać trzy typy buildów: na ogromną ilość HP, przeciwko postaciom z mnóstwem AD lub “Iceborn Seju”, który ma na celu zupełnie podkreślić cechy i zalety Furii Północy.

Dzięki zakładce Kontry dowiaduję się, w jakich sytuacjach lepiej nie brać Sejuani. W 9.11 będzie to definitywnie Rek’Sai.

Pre game

Wymaga bezpłatnej rejestracji

Po rejestracji możemy uruchomić usługę Pre game. W momencie, gdy znajdujemy się w ekranie wczytywania, możemy dowiedzieć się wszystkiego na temat naszych przeciwników i sojuszników. Platforma identyfikuje statystyki, wprawę w danym championie, styl gry, wybrane runy i wiele więcej.

Pre game dodaje również spersonalizowane porady do obecnej gry. Podpowiada, jak radzić sobie przeciwko wrogowi z Twojej linii, pokazuje, w której fazie gry dani championi są najsilniejsi, sugeruje, co budować.

https://app.mobalytics.gg/pre-game/

Gamer Performance Index

GPI został stworzony po to, by pomóc przywoływaczom w lepszym rozumieniu swojej gry. Widać na nim wyraźnie nasze słabości i silne strony.

Z początku może wydawać się skomplikowany, jednak nie przeraźcie się: wystarczy, że poklikacie tu czy tam i zaczniecie rozumieć, co pokazuje każdy element wykresu. Wszystko jest prosto i przejrzyście opisane. Im więcej gier zagracie, tym większe macie pole analizy.

Każda ze statystyk (fighting, farming itd.) składa się z podstatystyk, które informują nas o tym, jak radzimy sobie w team fightach składających się z powyżej 3 championów, walkach 1 na 1, a nawet to, skąd pochodzi większość Twojego złota.

To potwornie rozbudowane narzędzie jest na tyle rozwinięte, że nie da się go opisać bez posługiwania się konkretnymi przykładami… Koniecznie sprawdźcie swój GPI.

https://app.mobalytics.gg/gpi/

Jak na supporta, mógłbym popracować nad wizją na jednym z kont. Ostatnio częściej zacząłem poke’ować, dlatego zwiększył mi się wskaźnik aggression, a zmniejszyła przeżywalność (w stosunku do poprzednich gier, ten czerwony kolor). Nawet nie komentujcie vision score.
Opis wskaźnika farming z różnymi metrykami umiejętności.

Analiza progresu

Funkcja premium

Jest to jedyne tak dogłębne narzędzie w całym Internecie przeznaczone dla naprawdę silnych graczy LoL-a. Mobalytics oferuje możliwość analizy swojego progresu w grze, śledząc statystyki, których nie sprawdzisz nigdzie indziej.

Narzędzie bada nasze statystyki dla ostatnich 20, 50 i 100 gier, pozwalając na dogłębną analizę tego, jak wypadamy w grach na przestrzeni czasu.

Premium kosztuje 7,99 USD na miesiąc (ok. 30 PLN). Strona udostępnia też 7-dniowy darmowy trial.

Czy muszę być e-sportowcem?

Nie. Gdyby tak było, z pewnością Mobalytics byłby mniej dostępny dla zwykłych graczy. Śledzenie swoich postępów to główna metoda wspinania się w rankingu ELO i zdobywania wyższych dywizji. Darmowe funkcjonalności portalu pozwalają na dokładną analizę swoich możliwości, obszarów pracy i wyznaczania kolejnych celów.

Nie musisz być do tego cyferkowym maniakiem analitycznym. Dane są pokazane w prosty, przejrzysty sposób. Dodatkowo pełna jest porad do gry od zatrudnionych w firmie profesjonalistów. Nic tylko grać!