League of Legends r.

Komu, komu… bo idę do domu! Dla kogo buff Herolda?

Herold z Riftu został wprowadzony w patchu 5.22 i razem z magami przeszedł duże zmiany w połowie sezonu. Jak bardzo zmienił się buff stwora z Pustki i komu go oddać?

Ogólnie o Heroldzie

SRURiftHerald_Square

Pojawia się on w 6 minucie gry na miejscu Barona Nashora. Jego zdrowie wynosi 8000 pkt., odporność na magię i pancerz wynoszą kolejno 50 i 60 pkt. Oko Herolda otwiera się co jakiś czas, atakowanie go wówczas od tyłu zadaje nieuchronne obrażenia równe 12% jego maksymalnego zdrowia. Stwór znika w 19:45 i nie odradza się po zabiciu.

Buff Herolda

Przebłysk Pustki to wzmocnienie, które może zebrać tylko jedna osoba. Trwa ono 20 minut i nie znika ani po śmierci, ani po zabiciu Barona. Jeżeli wokół nie ma sojuszników, po zdobyciu tego buffa otrzymujesz 5% mniej obrażeń od wrogów. Kumulujesz również ładunki Spaczenia. Po osiągnięciu 100 ładunków, przy następnym podstawowym ataku zadajesz 15-270 pkt. obrażeń magicznych (również wieżom!). Bohaterowie walczący na dystans zadają połowę tych obrażeń.

Zabicie Herolda – worth or nah?

Oczywiście, że worth! Jeżeli zabiliście/przegoniliście wrogiego toplanera, a enemy jungler kręci się wokół bota, pinguj swojemu leśnikowi, że masz zamiar zabrać się za Herolda. Nie zapomnij o wizji wokół Ciebie i poproś midlanera, żeby miał na oku swojego przeciwnika.

Nie bój się trade’ów smok-Herold. Pojawił się Górski/Podniebny Smok? Śmiało lećcie po stwora z Pustki! Wymiana za Piekielnego bądź Oceanicznego Smoka podlega dyskusji, ponieważ oba smoki mają buffy, które mogą bardzo wpłynąć na tok walki, jednak zważając na czas trwania Przebłysku Pustki, ten trade również wydaje się być OK.

No dobra, ale komu oddać buffa?

Najlepiej top lanerowi. Spaczenie niesamowicie pomoże w splitpushu, a jak wiadomo – większość champów na topa idealnie nadaje się do przepychania linii. Nie oznacza to, że jesteś skazany na dobijanie minionków tylko po to, żeby niszczyć wieżę i okazyjnie poobijać przeciwnika! Roamowanie na inne linie bez sojuszników w celu walki razem z buffem Herolda nie jest złym pomysłem. 

Przebłysk Pustki może trafić również w ręce np. grającego w jungli MasterYi_MIN Mastera Yi lub będącego na midzie Zed_MIN Zeda, ponieważ obydwoje dobrze radzą sobie ze splitpushem.

Komu Wy oddalibyście wzmocnienie Herolda? Warto go zabić w zamian za smoka czy nie? Napiszcie w komentarzach!