League of Legends r.

DARMOWE RUNY W LEAGUE OF LEGENDS?!

Darmowe runy w League of Legends?! Tak! Główny producent, New001 w jednym z ostatnich filmików na YouTube ogłosił pewne zmiany dotyczące rozgrywki, które pojawią się w listopadzie. Sprawdźmy, co ulegnie zmianie.

Darmowe runy

Tak jest! New001 oficjalnie ogłosił, że koszt zakupu run był niesamowicie drogi i nie powinno wybierać się między runami, a nowym bohaterem. Dlatego też, w aktualizacji run udostępnią wszystkie runy za darmo. Co więcej, pojawią się nowe, które mają mieć znaczący wpływ na rozgrywkę, ale o tym później. Według producenta, wydawanie PZ na runy stanowiło dość duży procent ogólnie wydawanych punktów. W trakcie aktualizacji, chcą także wpłynąć na łatwość odblokowywania nowych bohaterów i innych rzeczy.

OMG, przecież wydałem fortunę na runy!

Riot zdaje sobie z tego sprawę, więc zamierza wynagrodzić graczy, którzy kupili dużo run. Jak? Tego nie wiemy, ale raczej nie spodziewajmy się zwrotu PZ. Według mnie, będzie to raczej zwrot w jakiś inny sposób. W każdym razie RG zamierza wypowiedzieć się na ten temat bliżej przedsezonu, który ma być w listopadzie, więc póki co musimy poczekać.

Zmiany run

Podobnie jak w przypadku specjalizacji, zostanie wprowadzona runa kluczowa. Będzie ona wpływała na styl gry, co urozmaici rozgrywkę. Przykładowo, będzie można zaaplikować runę, która zwiększa prędkość ataku jeśli z kimś walczymy, bądź wywoła efekt podobny do Krwiopijcy, czyli jeśli ktoś nas uleczy (bądź sami się uleczymy) gdy nasza postać ma full HP, dostaniemy tarczę równą temu uleczeniu. Z tego co mówi New001, będzie to jedna z największych zmian w rozgrywce. Co więcej, zamierzają także wprowadzić możliwość edytowania run w champion select! Według mnie super sprawa. Do tego dojdą jeszcze zmiany graficzne.

Riot chce jak najszybciej spytać graczy co o tym sądzą i co według nich powinno zostać wprowadzone/zmienione. Myślę, że to dobry pomysł, żeby przygotować wszystko na tip-top na listopad.

System honoru

Tak! On też ulegnie zmianie! RG zauważa problem dotyczący honoru i tego, że bardzo łatwo o nim zapomnieć. Tym samym, zamierzają wprowadzić opcję, że po każdym skończeniu gry, wyskoczy okienko z możliwością przyznania honoru graczom. Od teraz będą dostępne tylko trzy typy honoru, “zachowanie zimnej krwi”, “doskonałe dowodzenie” oraz “GG”. Następnie, w oknie po zakończeniu gry, możecie zobaczyć jaki honor otrzymaliście. Jeśli będą to co najmniej trzy, cała poczekalnia to zobaczy!

Będzie także dostępny “poziom” honoru. Będzie on widoczny w profilu, tuż obok dywizji w której się znajdujecie. Levele będą dynamicznie, jeśli nastąpi tendencja spadkowa i nie otrzymacie honoru przez kilka gier, bądź w mniejszej ilości – poziom spadnie. A to ma znaczenie, bo im większy poziom tym lepsze nagrody. Chociażby fragmenty kluczy będą od tej pory przyznawane przez system honoru. Gracze z najwyższym poziomem honoru otrzymają ekskluzywne nagrody, niektóre z nich będą naprawdę wyjątkowe.  System honoru trafi na PBE w tym tygodniu, natomiast jego “premiera” na globalnym serwerze nastąpi wraz z patchem 7.13.

Podsumowanie

Według mnie – jak zawsze – mega opcja. Wreszcie wprowadzają jakieś zmiany i nie będziemy musieli wydawać 4234238492 PZ na runy. Do tego chcą jeszcze urozmaicić rozgrywkę, może wreszcie powstanie kilka buildów na postacie, a nie jak to przeważnie jest – jeden schemat i zmiana w jednym bądź dwóch końcowych przedmiotach.

A co Wy o tym sądzicie? Podzielcie się opinią w komentarzach, a ja zostawiam wam cały filmik dla ciekawskich!